ناکامی رئیس جمهور در ملاقات با جامعه رسانه ای هرات وارونه جلوه دادن آزادی بیان است

[ad_1]

ناکامی رئیس جمهور در ملاقات با جامعه رسانه ای هرات یک معکوس در آزادی بیان است

جامعه رسانه ای هرات فقدان کنفرانس مطبوعاتی و عدم دیدار مستقیم رئیس جمهور محمد اشرف غنی با روزنامه نگاران را ناعادلانه و رد آزادی بیان در کشور توصیف کرد.

خومایون نظری ، رئیس کمیته حمایت از روزنامه نگاران در غرب افغانستان به جمهور گفت: “طبق تحقیقات ، هیچ بخشی از برنامه های دو روزه رئیس جمهور غنی در هرات به جلسات با جامعه رسانه ای اختصاص ندارد.”

وی همچنین می گوید از زمان ورود رئیس جمهور به هرات ، وی و تیمش رسانه ای نکرده اند ، این نشان می دهد رهبران کشور فریب خورده و به آزادی بیان پشت کرده اند.

وی افزود: در شرایط فعلی ، رئیس جمهور باید با جامعه رسانه ای ملاقات کند و برنامه مشخصی برای وضعیت وحشتناک امنیتی و تهدیدهای فعالان رسانه ای ارائه دهد.

وی افزود که اگر رئیس جمهور با فعالان رسانه ای دیدار نکند ، بسیاری از س questionsالات بی پاسخ می مانند و سال اصلی این خواهد بود که چرا آقای غنی از ملاقات با رسانه ها امتناع ورزیده است؟

وی افزود که علی رغم این شرایط ، جامعه رسانه ای هرات امیدوار است که این نشست برگزار شود و رئیس جمهور به سوالات کلیدی روزنامه نگاران پاسخ دهد و نگرانی های آنها را بشنود.

در همین حال ، یک کنفرانس مطبوعاتی معاون سخنگوی رئیس جمهور در مورد دلیل ورود رئیس جمهور و تیم همراه به هرات توسط روزنامه نگاران هرات تحریم شد و برگزار نشد.

این برنامه قرار بود امروز ساعت 2 بعد از ظهر در سالن دفتر اطلاعات و فرهنگی هرات برگزار شود.

یحیی فولادی – استان هرات

[ad_2]

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *