نخست وزیر را به چالش بکشید اگر من یک قرارداد دولتی افغانستان دارم ، آن را لغو کنید

[ad_1]

نخست وزیر را به چالش بکشید  اگر من یک قرارداد دولتی افغانستان دارم ، آن را لغو کنید

وی در پاسخ به ادعاهایی مبنی بر جلوگیری از تصویب بودجه ملی به دلیل قراردادهای نفتی وزارت دفاع ، اظهار داشت که اگر یک افغان قرارداد دولتی دارد ، باید آن را لغو کرد.

به گزارش آژانس جمهوری؛ میرحمان رحمانی ، رئیس مجلس ، در جلسه امروز پارلمانی روز چهارشنبه (8 دلو) در مورد اتهامات وارد شده علیه خود گفت: “نه رحمانی و نه هیئت مدیره بودجه را رد نکردند و کمیسیون ویژه بودجه را به 17 19 رد کرد. “

آقای رحمانی در پاسخ به ادعای یکی از اعضای مجلس مبنی بر اینکه آقای رحمانی به دلیل قرارداد نفتی وزارت دفاع مانع تصویب بودجه می شود ، گفت که دولت با چنین اتهاماتی ذهن افراد را تحریف می کند.

وی به نمایندگان پارلمان گفت: “انکار یک معاهده افغانستان با دولت افغانستان یک چالش است.”
وی گفت که دولت خود سند بودجه ملی را به گروگان گرفته و حتی وزیر دارایی را به دلیل آن اخراج کرده است.

به گفته وی ، دولت اختیار تهیه بودجه ملی را از وزارت دارایی داشته و دو سند قبلی بودجه توسط فضل محمود فضلی و حمدولا محب رئیس بخش شورای امنیت ملی و مشاور تهیه شده است.

آقای رحمانی گفت: “آیا گروگانگیری و ظلم از سوی دولت نیست که دولت مرا به تعدادی از وکلا یا وکیلی که به دلیل جمع آوری کارت قرمز در بودجه اقوام خود اخراج شده متهم می کند”.

وی تأکید کرد که منافع مردم را فدا نخواهد کرد. وی افزود: “بگذارید دولت هر كاری را برای به حاشیه راندن انجام دهد. برای ملت روشن است كه چه كسی بودجه را به گروگان گرفت.”

آقای رحمانی تأکید کرد که این حلقه ویژه در ارگ همچنین روند صلح را مختل می کند و صلح برای آینده صلاح نیست.

وی با انتقاد از رئیس جمهور ، خاطرنشان کرد که گاهی نماینده به دادسرا معرفی می شود یا نمایندگان را دزد می نامند یا گاهی مافیا می خوانند و گفت: در هیچ کشوری رئیس جمهور مسئول خریدهای دولتی نیست.

به گفته وی ، دولت و حلقه ویژه ارگ ​​تمام اختیارات همه وزرا را از آنها گرفته است و “خدای ناکرده ، اگر وزرا دارای قدرت دو میوه باشند.”

رئیس مجلس گفت که یک وضعیت بسیار ناسالم توسط یک حلقه خاص در این کشور ایجاد شده است. اما این چرخه باید متوقف شود.

در همین حال ، سند بودجه ملی به دلیل عدم درج پیش نویس های پیشنهادی قانونگذاران ، دو بار توسط پارلمان رد شده است.

دولت پارلمان را به عدم تصویب بودجه به دلایل شخصی متهم کرد. اما پارلمان می گوید تصویب بودجه از نظر توازن و انصاف و تلفیق پیشنهادات نمایندگان پارلمان اروپا از صلاحیت های منحصر به فرد پارلمان است و پارلمان فقط از صلاحیت های خود استفاده خواهد کرد.

عبدالله امینی – آژانس جمهوری

[ad_2]

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *