نمایندگان مجلس: دولت باید از امضای اسکناس جدید اجمل احمدی جلوگیری کند

[ad_1]

نمایندگان مجلس: دولت باید از امضای اسکناس جدید اجمل احمدی جلوگیری کند

شماری از نمایندگان مجلس می گویند اجمل احمدی ، نامزد رد صلاحیت شده در بانک مرکزی ، هیچ صلاحیتی در امضای بانک اسکناس جدید ندارد و دولت باید از این کار خودداری کند.

به گزارش آژانس جمهوری؛ منتقدان در جلسه عمومی مجلس نمایندگان در روز دوشنبه (13 فوریه) تأکید کردند که امضای اجمل احمدی ، نامزد رد صلاحیت شده بانک مرکزی برای بانک اسکناس جدید ، فاقد اعتبار است.

عبدالعزیز حکیمی ، عضو کمیته اقتصادی پارلمان ، گفت: “دولت افغانستان می خواهد قراردادی برای چاپ 100 میلیارد افغانی با لهستان امضا کند که این غیرقانونی است.” بانک مرکزی در دفتر است. “

آقای حکیمی افزود که در حال حاضر هیچ وزیر حقوقی قانونی و رئیس کل بانک مرکزی و اجمل احمدی وجود ندارد و رئیس وزارت دارایی مجاز به امضای بانک اسکناس جدید نیست. هر اقدامی که انجام می دهند خلاف قانون است و مبتنی بر دروغ است.

به گفته وی ، رئیس فعلی بانک مرکزی هیچ اختیار قانونی ندارد و در برابر شورا پاسخگو نیست.

وی از دولت خواست به استبداد رئیس کل بانک مرکزی پایان دهد و تا معرفی رئیس جدید از چاپ پول جدید خودداری کند.

ولی؛ دکتر نسیم مدبر نیز در این باره گفت: رئیس کل بانک مرکزی اگرچه مشروعیتی ندارد اما دو معاون خود را نیز آزاد کرده است که این یک عمل غیرقانونی است.

آقای مدابر تأکید کرد که فعلاً دولت باید از چاپ پول جدید خودداری کند. زیرا در این فرآیند هیچ کس مسئولیت قانونی ندارد و امکان سو m استفاده وجود دارد.

لازم به ذکر است که اجمل احمدی ، نامزد رئیس کل بانک مرکزی ، حدود یک ماه پیش توسط پارلمان رد شد. اما به دلیل ارتباط نزدیکش با ارگ ، او همچنان به کار غیرقانونی خود ادامه می دهد.

عبدالله امینی – آژانس جمهوری

[ad_2]

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *