نگرانی نمایندگان از ادامه جنگ در کشور ؛ طالبان از قانون اطاعت نمی کنند

[ad_1]

نگرانی نمایندگان از ادامه جنگ در کشور ؛  طالبان از قانون اطاعت نمی کنند

اعضای پارلمان اروپا ضمن ابراز نگرانی از ادامه جنگ و خشونت در کشور به دلیل نامشروع بودن جنگ توسط علمای اسلامی ، می گویند طالبان مقید شرع نیستند.

به گزارش آژانس جمهوری؛ جاوید سیهون ، معاون اول رئیس مجلس نمایندگان ، امروز (دوشنبه ، 10 ژوئن) با اشاره به افزایش خشونت و حملات علیه مردم افغانستان ، از جمله حمله به اتومبیل اساتید در دانشگاه البیرونی در پروان ، گفت ( به هیچ وجه بهانه ای برای ادامه جنگ در کشور وجود ندارد.

آقای جیحون تأکید کرد که طالبان با ادامه سیاست های شوم خود نباید به کشتار مسلمانان در افغانستان ادامه دهند.

جاده ها و مسیرها را نابود کنید و به مردم و کشور آسیب برسانید.

وی تأکید کرد که افزایش خشونت توسط طالبان “یک سیاست از دست دادن” است. آنها هیچ پیروزی ندارند و بازندگان اصلی مردم هستند.

من از نمایندگان مردم بالاتر از طالبان می خواهم که تنها راه حل مشارکت سیاسی و حفظ وحدت مردم است.

وی گفت که اوضاع امنیتی ارزگان ، هیرمند ، قندهار ، سرپل ، نورستان ، بغلان ، غزنی ، یاوزجان و بادگیس خراب شده است ، اما نیروهای امنیتی به قیمت جان خود روزانه از کشور دفاع می کنند.

با این حال ، گل زمان ، معاون والی گور ، همچنین گفت که طالبان برای رسیدن به چیزی در این ولایت سخت کار کرده اند. اما با هماهنگی مردم و نیروهای امنیتی شکست خوردند.

استاد حنیف یکی دیگر از اعضای پارلمان گفت: “حمله به اتومبیل اساتید هیچ بهانه ای ندارد ؛ این حمله به علم ، دانش و روشنگری است. متأسفانه دشمنان سالهاست که با مردم روشن فکر افغانستان خصمانه هستند. و همه را کشته است. کسانی که روشنگری کردند. “من”

عبدالظاهر تمیم همچنین تأکید کرد: “جنگ های غیرقانونی در سراسر کشور ادامه دارد و تلفاتی را از مردم افغانستان می گیرد ؛ ادامه این جنگ نشان می دهد که طالبان به منطق و شریعت پایبند نیستند و به صدای علمای اسلام گوش نمی دهند.”

از سوی دیگر ، رمضان بشردوست مقامات عالی رتبه دولتی ، به ویژه ژنرال ها را به عدم صداقت با سربازان متهم می کند. آنها نه تنها احساس ترحم و تقوا نمی کنند ، بلکه کاری می کنند که دشمنان نیروهای امنیتی نمی توانند برای آنها انجام دهند. »

طالبان جنگ خود را علیه نیروهای امنیتی در سراسر کشور افزایش داده است ، به طوری که اکثر دانشمندان اسلامی جنگ را غیرقانونی خوانده و اعلام کردند که این جنگ دو روز پیش توسط مفتی اعظم مصر کاملا ممنوع اعلام شده است.

عبدالله امینی – آژانس جمهوری

[ad_2]

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *