هیئت دولت افغانستان فردا عازم قطر می شود

[ad_1]

هیئت دولت افغانستان فردا عازم قطر می شود

وزارت امور خارجه صلح می گوید که برای از سرگیری گفتگوهای افغانستان و افغانستان ، رئیس و اعضای تیم مذاکره کننده جمهوری اسلامی افغانستان باید فردا کابل را به مقصد دوحه ، پایتخت قطر ترک کنند.

به گزارش خبرگزاری جمهور ، ناجی انواری ، سخنگوی وزارت ، روز دوشنبه (10 ژوئن) به صدای آمریکا گفت که با بازگشت تیم مذاکره کننده جمهوری اسلامی افغانستان در دوحه ، مذاکرات افغانستان و افغانستان از سر گرفته می شود.

خانم انواری افزود: “اگر آگاهی دارید ، جلسه ای در طی روزهای عید بین تعدادی از اعضای هیئت جمهوری اسلامی افغانستان و کشور دیگر در دوحه برگزار شد که در آن ، سرعت مذاکرات و تمرکز بر شروع مذاکرات بعدا. “این در عید قربان اتفاق افتاد.”

سخنگوی وزارت صلح گفت تیم مذاکره کننده جمهوری اسلامی افغانستان برای ادامه مذاکرات افغانستان و افغانستان “کاملاً آماده است” و با اراده قوی در این دیدار حاضر خواهد شد.

وی افزود: تلاش های جمعی تیم جمهوری اسلامی افغانستان این است که مذاکرات در حال انجام را با موفقیت انجام دهید تا به نتیجه ای ملموس و خوب برسد تا صلح پایدار و باوقار در افغانستان حاصل شود.

در همین حال ، حامد کرزی رئیس جمهور پیشین خواستار گفتگوهای صلح میان نمایندگان دولت افغانستان و طالبان در داخل کشور شده است.

آقای کرزی امروز در جلسه ای در کابل گفت که گفتگوهای صلح باید در بامیان و برخی از ولایات دیگر انجام شود. “بیایید صلح را به یک روند ملی تبدیل کنیم. بگذارید که آن را خود و در خاک خودمان بسازیم. خدای نکرده طالبان و دولت ما به ما نگویند که به بامیان برویم. ما هم هتل های خوبی داریم و هم هوای مناسب و نیازی به تهویه هوا نداریم.”

پیش از این ، برخی از مقامات ارشد دولت افغانستان خواستار گفتگوهای بینافغانی در این کشور شده بودند ، اما طالبان هنوز پاسخی مثبت نداده اند.

آژانس جمهوری – کابل

[ad_2]

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *