والی بلخ از رئیس جمهور خواست که ادعای کیساری را بررسی کند

[ad_1]

والی بلخ از رئیس جمهور خواست که ادعای کیساری را بررسی کند

والی بلخ از دولت مرکزی خواست تا در مورد ادعاهای نظام الدین کیساری در مورد کودک ربوده شده در این ولایت تحقیق کند.

به گزارش آژانس جمهوری؛ فرهاد عظیمی ، والی بلخ به دنبال اظهارات نظام الدین کیساری گفت: “من از مقامات عالی کشور می خواهم که در مورد این ادعا و مجموعه ثروتهایی که ما و مقامات امنیتی خود توانسته ایم این کودک بی گناه را پیدا کنیم ، تحقیق کنند ، در غیر این صورت اگر این ادعا باشد “اگر این یک حرکت نمایشی و سیاسی بود ، باید مطابق قانون با آنها برخورد شود.”

آقای عظیمی افزود که چون نام آقای نظام الدین کیثری در لیست پیمان امنیتی قرار داشت و شکایات مربوط به اقدامات وی و افراد تحت امر وی در ولایت بلخ و همچنین آژانس های اطلاعاتی و امنیتی وجود داشت. ، وی روز گذشته (چهارشنبه) دستگیر شد. حضور رئیس پلیس و رئیس امنیت ملی فراخوانده شد.

وی گفت كه در طی بسیاری از بحث ها ، آقای كایساری قول داده است كه در امور حقوقی ، فراقضایی و سایر موارد ، از جمله اختلافات ارضی و امنیتی دخالت نكند و هر كسی از نام و آدرس وی استفاده كند ، کاملاً قانونی تلقی می شود. .

به گفته وی ، آقای کیثری تعهد نامه تهیه شده توسط برنامه پیمان امنیت را امضا کرد.

والی بلخ افزود که نظام الدین کیساری هنگام گفتگو با وی در مورد ربودن عبدالرئوف 9 ساله ، برخی از افراد را که قبلاً توسط اداره کل امنیت ملی تحت تعقیب قرار گرفته و به مرکز منتقل شده بودند ، شناسایی کرده است.

اما آقای عظیمی گفت که پس از این جلسه در برخی از شبکه های اجتماعی مشاهده کرد که پس از جلسه آقای کیثری به چادر مقابل استانداری رفت و در میان هموطنان گفت که آدم ربایان را می شناسد و آماده بزرگداشت رئیس جمهور است. اسلام افغانستان ، آقای معاون اول رئیس جمهور و رئیس شورای امنیت ملی ، آنها را نام ببرید.

به همین دلیل ، آقای عظیمی از رئیس جمهور خواست که این ادعا را بررسی کند.

عبدالرئوف رئوف ، کودک 9 ساله ، برای چند ماه ربوده شده است. خانواده و مردم بلخ در اعتراض به آدم ربایی در مزارشریف چادر زدند. آژانس های امنیتی هنوز نتوانسته اند شواهدی از حادثه بدست آورند.

جمهور – آژانس بلخ

[ad_2]

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *