والی ننگرهار از بازرسی خدمات استانی به هیئت پارلمانی جلوگیری می کند

[ad_1]

والی ننگرهار از بازرسی خدمات استانی به هیئت پارلمانی جلوگیری می کند

کمیته حسابرسی شورا می گوید که والی ننگرهار از بازرسی خدمات دولت استانی جلوگیری کرده است.

به گزارش آژانس جمهوری؛ یکی از اعضای هیئت در کمیسیون محاسبات مرکزی در ننگرهار در جلسه روز دوشنبه (22 ژانویه) گفت که کار ممیزی هیئت در ننگرهار به دلیل ممانعت از سوی والی استان متوقف شده است.

شاهپور حسین هیل گفت: “یک ماه می شود که ما برای بازرسی از 10 اداره و خدمات استان به ننگرهار رفته ایم. در آن مدت ما 4 اداره را بازرسی کرده ایم. اما از زمانی که عمرخیل صاحب به ننگرهار رفته است ، از فساد حمایت می کند. او این کار را می کند.”

آقای حسین هل گفت نیمی از اعضای هیئت از قبل برای اطلاع از نمایندگان پارلمان اروپا به پارلمان آمده اند و نیمی دیگر از هیئت برای ادامه کار در ننگرهار باقی مانده اند.

وی گفت که آقای امرخیل به مقامات ننگرهار دستور داده است که هیچ اسنادی را به کمیته حسابرسی ارائه نکنند. در حالی که در دفاتر ننگرهار ، به ویژه در گمرکات این ولایت ، سرقت ها و سرقت های زیادی وجود دارد.

حسین جهنم تأکید کرد که برخی از اسناد فساد اداری از طرف ننگرهار در اختیار هیئت قرار گرفته است. وی گفت: “من به رئیس جمهور می گویم کسانی که به آنها اعتماد دارید افراد درستی نیستند. اگر رئیس جمهور می گوید که امرخیل مرد خوبی است ، چرا دست از بررسی دفاتر در ننگرهار می کشد؟”

با این حال ، میرحمان رحمانی ، رئیس مجلس ، گفت: “متأسفانه ، مقامات محلی ننگرهار با هیئت پارلمانی همکاری نکردند.”

آقای رحمانی افزود که طبق گفته این انستیتو ، در گمرکات ولایت ننگرهار فساد گسترده ای وجود دارد که اموال عمومی را به طور روزانه می دزدند.

وی به کمیته های قضایی و ممیزی مرکزی دستور داد تا پرونده فساد در ننگرهار را بررسی کنند و در سالن پارلمان گزارش دهند.

پیش از این ، دولت اعضای شورای ملی را به بازدید از دفاتر محلی و گرفتن رشوه به بهانه ممیزی متهم کرده بود. دو هفته پیش ، سه سناتور به جرم رشوه دستگیر شدند.

امرول صالح ، معاون اول رئیس جمهور ، در یکی از نوشته های خود ادعا کرد که مقامات امنیتی در ننگرهار شاهد پرونده دیگری از فساد قانونگذاران بوده اند. اما آنها نتوانستند مستند کنند.

ولی؛ پارلمان ادعا می کند که همه اتهامات مطرح شده توسط دولت به منظور محدود کردن اختیارات نظارتی این اتاق ساخته شده است.

عبدالله امینی – آژانس جمهوری

[ad_2]

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *