واکنش مجلس به اخراج ها و انتصابات در وزارت آموزش و پرورش ؛ سرپرستان رد شده باید بلافاصله آزاد شوند

[ad_1]

واکنش مجلس به اخراج ها و انتصابات در وزارت آموزش و پرورش ؛  سرپرستان رد شده باید بلافاصله آزاد شوند

در پاسخ به اخراج ها و انتصابات جدید در وزارت آموزش و پرورش ، مجلس می گوید ناظران رد شده توسط پارلمان باید فوراً آزاد شوند.

به گزارش آژانس جمهوری؛ میر میرحمان رحمانی ، رئیس مجلس نمایندگان در جلسه روز دوشنبه گفت: “انتظار ما از رئیس جمهور این است که حضور غیرمسئولانه برخی افراد که مسئول برخی وزارتخانه ها هستند و تصویب مجلس نمایندگان را دریافت نکرده اند ، ممنوع کند.” “آنها را به دلیل نقض قانون سرپرستی در اسرع وقت آزاد کنید.”

آقای رحمانی یادآوری کرد که هر کاری که این ناظران انجام می دهند غیرقانونی است و باعث بی اعتبار شدن نهادها می شود. به همین دلیل رئیس جمهور لطف دارد که شخصیت های جدیدی را به این وزارتخانه ها معرفی کند.

به گفته وی ، همانطور که مشاهده می شود ، کارمندان وزارت معارف در حال نصب ، آزاد سازی و تغییرات ساختاری این وزارتخانه هستند که عمدتا با قانون مغایرت دارد.

دکتر نسیم مدبر ، نماینده مجلس نیز ادعا می کند که فضل محمود فضلی در انتصاب و جابجایی مقامات وزارت دارایی برای “سرقت” درآمدهای دولت نقش داشته است. رئیس رد صلاحیت شده وزارت برکنار شد.

به گفته وی ، این در حالی است که باید مدیریت افراد غیرمسئول (اقدام به رد صلاحیت وزرا) متوقف شود.

عرفانولا عرفان ، یکی دیگر از اعضای پارلمان ، گفت وزرائی که توسط پارلمان رد صلاحیت شده اند تحت دیکتاتوری دولت به کار خود ادامه می دهند.

به گفته وی ، وزیر آموزش و پرورش رد شده بحث را بر عهده گرفت و کارمندان این وزارتخانه را یکی پس از دیگری اخراج کرد. به یک مدیر اجازه داده نمی شود که به راحتی کارمندان را دوش بگیرد.

کمال ناصر اصولی همچنین خواستار برکناری رئیس منابع انسانی خلاف قانون شد و تأکید کرد که وی باید به کار خود برگردد و به کار خود ادامه دهد.

این در حالی است که مجلس بارها خواستار استعفای وزرای موقت شده و از دولت خواسته است افراد جدیدی را برای کسب رای اعتماد در جای خود معرفی کند. اما دولت هنوز به این درخواست توجه نکرده است.

طبق قانون ، نامزدی که توسط پارلمان رد صلاحیت شود دیگر نمی تواند وزارت را اداره کند و هیچ صلاحیت قانونی ندارد.

اما دولت افغانستان سالها وزارتخانه های زیادی را اداره کرده است.

عبدالله امینی – آژانس جمهوری

[ad_2]

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *