واکنش مجلس به برکناری وزیر دارایی و یک سناتور. جمهوری به ابزاری برای تأمین خواسته های قدرت تبدیل شده است

[ad_1]

واکنش مجلس به برکناری وزیر دارایی و یک سناتور.  جمهوری به ابزاری برای تأمین خواسته های قدرت تبدیل شده است

در واکنش به برکناری وزیر دارایی و سناتور ، مجلس نمایندگان می گوید دولت جمهوری را به ابزاری برای قدرت تبدیل کرده است.
به گزارش آژانس جمهوری؛ میرحمان رحمانی ، رئیس مجلس نمایندگان ، در جلسه روز دوشنبه (25 فوریه) گفت که دولت در حال نقض دولت است که شرایط سیاسی ، ناامنی و کشتارهای هدفمند بر دولت تأثیر می گذارد و مردم از فقر و بیکاری رنج می برند. قانون اساسی معاملات.
آقای رحمانی خاطرنشان كرد كه نقض مكرر قانون اساسی بنیان های نظام را تضعیف می كند. طبق ماده 84 قانون اساسی ، یک سوم اعضای مشرانو جرگه از افراد آگاه توسط رئیس جمهور برای مدت پنج سال منصوب می شوند. متأسفانه ، رئیس جمهور بك حسینی را با نقض كامل قانون اساسی بركنار كرد.
به گفته وی ، اعضای سنا از تعهدات در امان نیستند و نباید چنین سرنوشتی داشته باشند.
وی همچنین خاطرنشان كرد كه رئیس جمهور عبدالهادی ارگندویال وزیر دارایی را كه از مجلس نمایندگان رأی اعتماد گرفته بود و تصمیم نمایندگان را نادیده گرفته بود ، بی دلیل اخراج كرد. اما وزرای دارایی پیشین متهم به فساد گسترده ، کشور را بدون آزار و اذیت ترک کرده اند.
آقای رحمانی تأكید كرد: “ما به جای بركناری وزیرانی كه رای اعتماد به مجلس را دریافت كرده اند ، از رئیس جمهور می خواهیم كه به فرهنگ سرپرستی پایان دهد و افراد واجد شرایط را به وزارتخانه هایی كه تحت سرپرستی آنها هستند معرفی كند.
از طرف دیگر ، وی خاطرنشان كرد كه تعدادی از نزدیكان نمایندگان پارلمان كه سالها در رژیم خدمت كرده بودند به شیوه ای پیچیده و تهدیدآمیز از كار اخراج شده اند ، از جمله برادر حمیده احمدزی و همسران روبینا جلالی و لیلما حکیمی.
به گفته وی ، اکنون ملت باید در نظر بگیرد که جمهوری همان نمایندگانی است که از کارت خود استفاده می کنند. اما بستگان آنها باید فدا شوند. ملت باید خودش قضاوت کند.
با این حال ، وی تأکید کرد که تمام سفرهای غیرضروری استانی از ریاست جمهوری بیش از ده مدرسه هزینه دارد.
به گفته وی ، کمک های بیشمار و انتقال پروژه ها از دفاتر بخشی به دفاتر اجباری در ارگ باید به همه نشان دهد که حاکمان ارگ ارزش های جمهوری را خصوصی کرده اند و برخی از آنها جمهوری را وسیله قرار داده اند. از ارضای قدرت و جاه طلبی آنها سازندگان مستبد دولت را ساخته و عمل کردند.
در همین حال ، رئیس جمهور غنی اخیراً عبدالهادی ارغندیوال را که اخیراً از مجلس نمایندگان رای اعتماد گرفت ، برکنار کرد. اعضای پارلمان اروپا همچنین می گویند که آقای غنی سناتور بدخشان بیک حسینی را بر خلاف قانون به دلیل اظهارات یکی از اقوام که عضو پارلمان است برکنار کرد.
طبق قانون ، سناتورها توسط رئیس جمهور به مدت 5 سال منصوب می شوند. اما تاکنون رئیس جمهور غنی چندین سناتور را به دلیل سخنرانی در سنا اخراج کرده است که این کار غیرقانونی است.
عبدالله امینی – آژانس جمهوری

[ad_2]

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *