واکنش نبیل به برکناری وزیر بهداشت: نمی توان دولتی با “یک سقف و دو هوا” تشکیل داد

[ad_1]

واکنش نبیل به برکناری وزیر بهداشت: با یک رویارویی

رحمتولا نبیل رئیس پیشین امنیت ملی به برکناری احمد جواد عثمانی وزیر صحت عامه توسط محمد اشرف غنی رئیس جمهور پاسخ داده است.

به گزارش آژانس جمهوری؛ آقای نبیل با اشاره به برکناری آقای عثمانی گفت: “شعار آنها” دولت سازی “بود.

وی گفت: “آقای قیومی ، وزیر دارایی ، در بیشتر موارد فساد مالی مقصر بود ، اما او با هزینه دولت با افتخار به آمریکا رفت ، حتی استعفا نداد!”

رئیس پیشین امنیت ملی گفت: این واقعیت که اعضای خانواده صاحب وزیر در فساد اداری دست دارند ، هم در بخش بهداشت و هم در وزارتخانه خودش ، قابل توجیه نیست.

روز پنجشنبه ، وزیر بهداشت عمومی گفت که نامه ای از دولت رئیس جمهور دریافت کرده است که استعفا را تأیید می کند ، اما برای تأیید رئیس جمهور استعفا نداده است. .

آقای عثمانی گفت: “من از سمت وزارت بهداشت عمومی استعفا نداده ام ، اما این نامه توسط اداره كل امور عامه به وزارت صحت عامه فرستاده شده است ، این به معنای استعفای وزیر بهداشت عمومی است.”

وی تأکید کرد که تصمیمی که علیه وی گرفته شده کاملا سیاسی بوده است.

عصر روز پنجشنبه ، رئیس جمهور به وزارت صحت عامه رفت و پس از ملاقات با مقامات آن وزارت ، شخص دیگری را به عنوان سرپرست وزارت معرفی کرد.

آقای غنی گفت وزیر بعدی که منصوب خواهد شد یک شخصیت غیر سیاسی خواهد بود.

در همین حال ، پروفسور عطا محمد نور ، رئیس اجرایی حزب جمعیت اسلامی افغانستان ، رفتار رئیس جمهور در قبال وزیر صحت عامه را توهین آمیز خواند.

آژانس جمهوری – کابل

[ad_2]

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *