وزارت امور خارجه قربانیان تصادف جاده ای افغانستان در ترکیه را اعلام کرد

[ad_1]

وزارت امور خارجه قربانیان تصادف جاده ای افغانستان در ترکیه را اعلام کرد

وزارت خارجه اسامی قربانیان حادثه پناهجویان افغان در مرز ترکیه را اعلام کرده است.

به گزارش آژانس جمهوری؛ سفارت جمهوری اسلامی افغانستان در آنکارا گفته است که از نزدیک بر تصادف یک وسیله نقلیه با پناهندگان افغان در ترکیه نظارت می کند.

به گفته هیأت سفارت ، اتومبیل حامل 13 مهاجر افغانستانی که از مرز ایران به طور غیرقانونی وارد ترکیه شده اند ، در ایست بازرسی پلیس ترکیه متوقف شده است ، اما راننده ترک وسیله نقلیه با دستور پلیس قرار گرفته است. او نادیده گرفته و با سرعت خودش ادامه می دهد.

بر اساس این گزارش ، متعاقباً پلیس مرزی ترکیه با شلیک به این وسیله نقلیه پنج پناهجوی افغان را کشته و هشت نفر دیگر را زخمی کرد.

سفارت افغانستان در ترکیه افزود که وحیدالله پسر شیرعلی ، باشنده ولایت ننگرهار ، عبدالورید پسر عبدالرزاک ، رئیس مقیم استان سمنگان ، عبدالصبور پسر لعل محمد ، ساکن استان سمنگان ، See از سید سلیم ، ساکن ارشد استان میدان وردک ، میدان وردک در این حادثه کشته شدند.

همچنین عارف ، پسر محمد موسی ، ساکن غزنی ، عصمتولا ، فرزند هوشمراد ، رئیس استان قندوز ، کوربان ، پسر بک محمد ، ساکن سمنگان ، فهیم ، پسر ملک محمد ، ساکن قندوز ، راز محمد ، پسر گل محمد ، ساکن سمنگان ، جوره کول ، فرزند محمد سامنهان ال ساکن اصلی ولایت کندز یکی از زخمی های این حادثه بود.

لازم به ذکر است که این رویداد هفته گذشته رخ داده است.

وزارت امور خارجه گفت این وزارتخانه به همراه وزارتخانه ها و م institutionsسسات مربوطه تلاش خواهند کرد تا سفر غیرقانونی هموطنان به خارج از کشور را به حداقل برسانند و تا آنجا که ممکن است از تکرار چنین حوادث ناگوار جلوگیری کنند.

آژانس جمهوری – کابل

[ad_2]

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *