وزارت بهداشت: ازبکستان ، تاجیکستان روزانه 300 تا 500 بالون اکسیژن به افغانستان تحویل می دهند

[ad_1]

وزارت بهداشت: ازبکستان ، تاجیکستان روزانه 300 تا 500 بالون اکسیژن به افغانستان تحویل می دهند

رئیس وزارت صحت عامه می گوید کشورهای همسایه از جمله ازبکستان و تاجیکستان برای تأمین روزانه 300 تا 500 بادکنک اکسیژن برای افغانستان ابراز آمادگی کرده اند.

به گزارش آژانس جمهوری؛ وحید مجروح روز یکشنبه (23 ژوئن) در یک کنفرانس خبری در کابل گفت که بسته های واکسن از جمهوری خلق چین به 13 استان تحویل داده شده است و به زودی به سایر استان ها ارسال می شود.

آقای آسیب دیده گفت: 700،000 واکسن تقویت کننده چینی با در نظر گرفتن 6 تا 10 درصد ضایعات وی برای حدود 350،000 نفر کافی است.

وی توضیح داد که گروههای هدف واکسنها طبق استانداردهای سازمان بهداشت جهانی و وزارت بهداشت عمومی تعریف شده است ، از جمله پرسنل بهداشتی ، پرسنل نظامی ، معلمان ، اردوگاههای عشایر و پناهندگان و کارمندان اداری که مستقیماً با مشتری ، افراد مسن بالای 55 سال کار می کنند و افراد مبتلا به بیماری های مزمن سازگار می شوند.

به گفته سرپرست وزارت صحت عامه ، تخت ها ، تجهیزات پزشکی و کارکنان بهداشتی در 60 تا 70 درصد بیمارستان های کوید 19 دو برابر شده اند.

وی ضمن تأیید اینکه کمبود اکسیژن مشکل ساز است ، افزود که وزارت صحت عامه طی دو هفته گذشته مولد اکسیژن را در چهار بیمارستان خصوصی کاوید نصب و استفاده کرده است.

آقای مجروح ، با اشاره به اینکه مولد اکسیژن در چندین ولایت فعال شده است ، ابراز امیدواری کرد که 10 ژنراتور اکسیژن که اخیراً توسط یونیسف به کابل منتقل شده اند ، به زودی توسط این مسسه به 10 استان مورد نظر منتقل شوند. نصب و استفاده کنید.

وی گفت ، کشورهای همسایه از جمله ازبکستان و تاجیکستان نیز برای تأمین روزانه 300 تا 500 بالون اکسیژن برای افغانستان ابراز آمادگی کرده اند. 4500 سیلندر اکسیژن از ایران خریداری شده است و این کشور همچنان به ارسال هر دو مخزن اکسیژن مایع به هرات ادامه می دهد.

سرپرست وزارت صحت عامه هشدار داد که موج سوم تاج هنوز به سرعت در حال گسترش است و آمارهای دو هفته گذشته نشان می دهد که تعداد موارد مثبت و مرگ ناشی از ویروس افزایش یافته است.

وی بار دیگر مردم را به همکاری با توصیه های بهداشتی وزارت صحت عامه برای جلوگیری از شیوع ویروس با استفاده از ماسک ، حفظ فاصله اجتماعی ، جلوگیری از مالش و مالش دستان خود با آب و صابون دعوت کرد. دیگران از ویروس کرونا ویروس کشنده استفاده می کنند.

آقای مجروح گفت که تعطیلی مدارس ، دانشگاه ها ، دوره های آموزشی ، سالن های عروسی ، مراکز ورزشی ، استخرها و سایر مکان های تجمع در کاهش شیوع ویروس کرونا موثر است ، اما افزود این یک تا دو هفته طول خواهد کشید. لازم

آژانس جمهوری – کابل

[ad_2]

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *