وزارت دفاع: در 24 ساعت گذشته 140 طالب کشته و 75 تن دیگر زخمی شده اند

[ad_1]

وزارت دفاع: در 24 ساعت گذشته 140 طالب کشته و 75 تن دیگر زخمی شده اند

وزارت دفاع می گوید بیش از 200 طالب مسلح در درگیری با نیروهای امنیتی و دفاعی در 24 ساعت گذشته در مناطق مختلف کشور کشته و زخمی شده اند.

به گزارش خبرگزاری جمهور؛ وزارت دفاع (وزارت دفاع) روز دوشنبه در بیانیه ای گفت 140 شورشی در درگیری ها و ضد حمله های نیروهای دفاعی و امنیتی کشته و 75 نفر دیگر زخمی شده اند.

در این بیانیه آمده است: “در این درگیری ها ، تعداد زیادی سلاح و مهمات دشمن منهدم و 121 نوع مین مختلف کشف و پاکسازی شد که توسط طالبان در مناطق مختلف کشور برای هدف قرار دادن غیرنظامیان و نیروهای امنیتی منتقل شد.” .

در این بیانیه افزوده شده است که طالبان در ولایت های ننگرهار ، زابل ، قندهار ، هرات ، بادگیس ، بلخ ، فاریاب ، یاوزجان ، سرپل ، هلمند ، بغلان ، کاپیسا و کابل کشته و زخمی شده اند.

طالبان مسلح هنوز توضیحی نداده اند.

در همین حال ، مجلس نمایندگان با ابراز نگرانی از تشدید ناامنی در سراسر کشور ، گفت که اوضاع امنیتی در هفت استان بدتر شده است.

میرحمان رحمانی ، رئیس مجلس نمایندگان ، روز دوشنبه (3 ژوئن) در یک نشست مجلس گفت که وضعیت امنیتی در ولایات بغلان ، لاگمان ، غزنی ، قندهار ، هیرمند ، فاریاب ، قندوز و سایر ولایات رو به وخامت است و درگیری های شدید در جریان است. .

آقای رحمانی افزود که جنگ ویرانگر بود و مردم عزیزان خود را از دست می دادند. اما در این شرایط ، حمایت از نیروهای امنیتی وظیفه ملی همه مردم افغانستان است که باید مورد حمایت قرار گیرند.

به گفته وی ، اوضاع امنیتی در گوشه و کنار کشور خراب شده است. اما نیروهای امنیتی با جسارت و قاطعیت در برابر حملات مخالفان مخالف هستند ، این باعث افتخار ملی ماست و مجلس نمایندگان همیشه از آنها حمایت خواهد کرد.

آژانس جمهوری – کابل

[ad_2]

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *