وزارت دفاع می گوید 250 طالب مسلح کشته شده اند

[ad_1]

وزارت دفاع می گوید 250 طالب مسلح کشته شده اند

وزارت دفاع گفته است که فقط در 24 ساعت گذشته صدها شورشی طالب در حملات هوایی و زمینی نیروهای امنیتی و دفاعی در سراسر کشور کشته و زخمی شده اند.

به گزارش آژانس جمهوری؛ وزارت دفاع (وزارت دفاع) روز شنبه (7 مه) در یک خبرنامه مطبوعاتی گفت که 250 طالب طالبان و 106 نفر دیگر در درگیری ها و ضد حمله های نیروهای دفاعی و امنیتی زخمی شده و مقدار زیادی سلاح و مهمات آنها منهدم شده است.

در این بیانیه آمده است: “همچنین 29 مین از انواع مختلف کشف و پاکسازی شد که توسط طالبان به مناطق مختلف کشور منتقل شد تا غیرنظامیان و نیروهای امنیتی را هدف قرار دهد.”

در این بیانیه افزود: “طالبان در ولایات ننگرهار ، لاگمان ، غزنی ، قندهار ، ارزگان ، هرات ، فراه ، هلمند و بغلان کشته و زخمی شدند”.

وزارت دفاع در مورد احتمال کشته شدن یا زخمی شدن نیروهای امنیتی و دفاعی در جریان درگیری ها توضیحی نداده است.
طالبان هنوز در این باره توضیحی نداده اند.

در همین حال ، با عقب نشینی نیروهای خارجی از افغانستان ، طالبان مسلح حملات خود را علیه افغان ها در مناطق مختلف کشور افزایش داده اند.

ژنرال مارک میلی ، رئیس ستاد مشترک ارتش ، دو روز پیش گفت که در حالی که طالبان هر روز بین 80 تا 120 حمله به اهداف دولت افغانستان انجام می دهند ، از زمان خروج نیروهای خارجی از افغانستان تاکنون هیچ حمله ای صورت نگرفته است. شکل گرفت.

از سوی دیگر ، زلمای خلیل زاد ، فرستاده ویژه ایالات متحده در امور افغانستان گفت که اگر طالبان صلح را انتخاب نکنند ، ایالات متحده برای حفظ جمهوری در کنار افغان ها خواهد ایستاد.

فرستادگان ویژه اتحادیه اروپا ، ناتو ، آلمان ، فرانسه ، ایتالیا ، نروژ ، انگلیس و ایالات متحده با صدور بیانیه مشترکی از طالبان خواستند تا حملات اعلام نشده بهار خود را متوقف کنند.

در بیانیه مشترکی که روز جمعه صادر شد ، حملات به غیرنظامیان و نمایندگان ویژه آنها را محکوم کرد و خواستار پایان فوری قتلهای هدفمند رهبران جامعه مدنی ، روحانیون ، روزنامه نگاران ، کارگران رسانه ، مدافعان حقوق بشر ، کارمندان بهداشت و غیرنظامیان شد.

در این بیانیه همچنین از طرفین خواسته شده است تا اقدامات فوری و لازم را برای كاهش خشونت و ایجاد فضای مناسب برای دستیابی به توافق سیاسی انجام دهند.

در این بیانیه آمده است که در این بیانیه از هر دو طرف خواسته شده است تا به پشتیبانی بین المللی خود از نیروهای دفاعی و امنیتی افغانستان ادامه دهند تا آنها بتوانند خود را در برابر تهدیدات خارجی و داخلی محافظت کنند.

آژانس جمهوری – کابل

[ad_2]

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *