وزارت کشور: انفجار بمب در غرب کابل 50 کشته و 100 زخمی برجای گذاشت

[ad_1]

وزارت کشور: انفجار بمب در غرب کابل 50 کشته و 100 زخمی برجای گذاشت

وزارت داخله می گوید یک حادثه تروریستی در بیرون یک مدرسه دخترانه در غرب کابل به دلیل انفجار یک بمب اتومبیل و دو مین کنار جاده ایجاد شده است.

به گزارش آژانس جمهوری؛ طارق آرین ، سخنگوی وزارت امور داخله گفت که این حادثه به دلیل انفجار خودروی بمبی کرولا و انفجار دو مین کاشته شده در منطقه ایجاد شده است.

وی افزود: هنگام خروج دانش آموزان از مدرسه ، بمب خودرو منفجر شد و اندکی پس از آن دو مین منفجر شد. پیش از این ، وزارت کشور انفجار را تأیید کرده بود و در مورد آنچه در مورد آن بود صحبت نکرد.

سخنگوی وزارت کشور گفت: تعداد کشته شدگان حادثه تروریستی به بیش از 50 کشته و 100 زخمی رسیده است. آقای آرین افزود که این آمار نهایی نیست و می تواند افزایش یابد.

آقای آرین تأکید کرد که بیشتر قربانیان این رویداد دانشجویان و مردم محلی هستند.

وی تأکید کرد که این حادثه تروریستی ، مانند حادثه لوگر که دانش آموزان را در هنگام افطار هدف قرار داد ، دانش آموزان را در مدرسه هدف قرار داد. از آنجا که مدارس و مدارس مکان های غیرنظامی هستند ، از هر نوع حمله در امان هستند.

وی گفت: تروریست ها به دلیل ضعف و شکست خود به جنایات بزرگ کشتار کودکان ، زنان و دانش آموزان متوسل شدند و این رویکرد در همه قوانین و جنایات جنگی رد شد.

سخنگوی وزارت کشور تأکید کرد که شباهت بین حمله تروریستی و حمله به یک دانشگاه در کابل نشان می دهد که طالبان مسئول این جنایت هستند. از آنجا که طالبان مسئول حمله به اماکن غیرنظامی نیستند ، حمله به دانشگاه کابل نشان داده است که هر زمان تروریست های طالبان اهداف غیرنظامی را منفجر می کنند ، آنها به طور غیر مستقیم از آدرس های دیگر تحت نام گروه دیگری افشا می کنند.

آقای آرین گفت که سرویس های اطلاعاتی و اطلاعاتی سخت تلاش می کنند تا عاملان این جنایت بزرگ را شناسایی کنند و به عنوان رهبر حمله به دانشگاه کابل چهره های شوم خود را در معرض دید عموم و رسانه ها قرار دهند.

گفتنی است ، حوالی ساعت 4:47 بامداد روز شنبه (7 مه) ، انفجاری در جلوی مدرسه دخترانه سیدالشهدا در منطقه کوهستانی چهلدوستان دشت برچی در منطقه سیزدهم امنیتی غرب کابل رخ داد.

وزارت کشور شب گذشته گفت که در این انفجار 30 نفر کشته و 52 نفر زخمی شدند ، اما رویترز گزارش داد که در این انفجار 55 نفر کشته و 150 نفر زخمی شده اند.

هیچ گروه یا شخصی مسئولیت این حمله را بر عهده نگرفت.

گروه طالبان دست داشتن در حمله تروریستی را انکار کرده است.

این حمله تروریستی واکنش های گسترده ای را در افغانستان به دنبال داشت.

آژانس جمهوری – کابل

[ad_2]

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *