وزیر بهداشت: من از سمت خود استعفا نداده ام

[ad_1]

وزیر بهداشت: من از سمت خود استعفا نداده ام

احمد جواد عثمانی وزیر بهداشت عمومی می گوید که او استعفا نداده است ، اما نامه ای از دولت ریاست جمهوری دریافت کرده است که استعفا را تأیید می کند.

به گزارش آژانس جمهوری؛ آقای عثمانی در صفحه فیس بوک خود نوشت: “من از سمت وزارت بهداشت عمومی استعفا نداده ام ، اما این نامه توسط اداره کل کارهای عمومی به وزارت بهداشت عمومی ارسال شده است ، این به معنای استعفای وزیر بهداشت عمومی است. .

وزیر صحت عامه نیز در یک پیام ویدیویی گفت که رئیس جمهور غنی دیروز و امروز از او خواسته استعفا دهد ، اما وی از ارائه دلیل خودداری کرد.

وی در یک پیام ویدئویی گفت تصمیم علیه وی کاملاً سیاسی است.

در نامه ای از وزارت صحت عامه ، تحت عنوان “وزارت صحت عامه” که امروز منتشر شد ، آمده است كه اشرف غنی رئیس جمهور از استعفای احمد جواد عثمانی ، وزیر صحت عامه خبر داده است.

در این نامه اضافه شده است: “استعفای وزیر معنی دار است و هر مدیری که تحت کنترل فساد گسترده باشد مسئولیت آن را بر عهده دارد ، در صورت شک و تردید ، اخراج محسوب می شود.”

در این نامه همچنین آمده است كه آقای عثمانی با دستور رئیس جمهور بركنار شد.

گفتنی است که دادستانی کل سه روز پیش اعلام کرد که چهار نفر در وزارت صحت عامه به جرم رشوه دادن به کارمندان بازداشت شده اند.

گفته می شود که بازداشت شدگان جواد عثمانی ، برادر و پسر عموی احمد ، وزیر صحت عامه و دو نفر دیگر از مشاوران آقای عثمانی هستند.

اما ساعاتی پس از دستگیری ، وزارت صحت عامه بازداشت آنها را انکار کرد و گفت آنها به دادستانی کل برای تحقیق در خواست آنها و کمک وزیر بهداشت رفته اند.

وزیر صحت عامه امروز نیز در یک کنفرانس مطبوعاتی در کابل تأکید کرد که این جنایت ، حتی اگر اتفاق افتاده باشد ، عملی شخصی بوده و وی برای اجرای عدالت با قوه قضائیه همکاری می کند.

آژانس جمهوری – کابل

[ad_2]

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *