وزیر بهداشت: نوع دوم ویروس کرونا به هند و پاکستان رسیده است. افغانستان هنوز توانایی تشخیص آن را ندارد

[ad_1]

وزیر بهداشت: نوع دوم ویروس کرونا به هند و پاکستان رسیده است.  افغانستان هنوز توانایی تشخیص آن را ندارد

وزیر صحت عامه می گوید نوع دوم ویروس کرونا به پاکستان و هند رسیده است اما افغانستان هنوز نتوانسته است ویروس را تشخیص دهد.

به گزارش آژانس جمهوری؛ دکتر احمد جواد عثمانی روز پنجشنبه در یک کنفرانس خبری در کابل گفت: “نوع دوم ویروس کرونا به تازگی در پاکستان و هند شناسایی شده است.”

آقای عثمانی از شهروندان خواست تا چهار هفته دیگر از سفر به پاکستان و هند خودداری کنند.

وی با بیان اینکه “وزارت صحت عامه هنوز توانایی تشخیص ویروس کرونا را ندارد ،” افزود: “ما در تلاش هستیم تا این ظرفیت را در کشور ایجاد کنیم.”

وزیر بهداشت درباره میزان انتقال و تعداد موارد مثبت ویروس کرونا در سراسر کشور گفت: از چهار هفته به بعد ، تعداد موارد ثابت است و تعداد موارد بین 1300 تا 1600 مورد در هفته است.

وی بار دیگر از شهروندان کشور خواست که با افراد زیادی به مکانها نروند و توصیه های وزارت بهداشت عمومی را برای جلوگیری از شیوع بیشتر ویروس کرونا جدی بگیرند.

آقای عثمانی در مورد ادعاهای اخیر فساد علیه چندین کارمند وزارت بهداشت عمومی گفت: “از آنجا که این جرم یک عمل شخصی است و از این لحاظ با قوه قضاییه همکاری کرده است و مسئولیت این پرونده را به عنوان وزیر بهداشت عمومی بر عهده دارد. . او میداند. “

آمارهای رسمی نشان می دهد که تاکنون 52 هزار و 513 نفر در افغانستان به ویروس کرونا آلوده شده اند که از این تعداد 2210 نفر فوت کرده و 42 هزار نفر بهبود یافته اند.

محمد رکیب فیاض – آژانس جمهوری

[ad_2]

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *