وزیر خارجه طالبان ؛ کمک های جهانی را به مسائل سیاسی پیوند ندهید

[ad_1]

امیرخان متکی ، وزیر امور خارجه طالبان با استقبال از 1.2 میلیارد دلار کمک های بشردوستانه جهانی به افغانستان گفت که این کمک ها نباید در مورد مسائل سیاسی باشد.

به گزارش جمهور نیوز ؛ امیرخان متکی سه شنبه شب در یک کنفرانس خبری در کابل گفت که مردم افغانستان به همکاری نیاز دارند و پیوند امور بشری با مسائل سیاسی برخلاف قوانین حقوق بشر است.

وی افزود ادامه کمک های جامعه بین المللی می تواند ثبات ، امنیت و تغییرات مثبت را ایجاد کرده و حکومت اسلامی را تقویت کند.

متکی تا حدی گفت که تا آخرین سربازان آمریکایی با آمریکا کار کرده است ، اما ایالات متحده به جای قدردانی از این همکاری ، مردم را تحت فشار قرار داده است.

ظاهراً او به مسدود شدن حدود 10 میلیارد دلار ذخایر بانک های مرکزی که در بانک های آمریکایی نگهداری می شود ، اشاره کرده است. وی تأکید کرد که ایالات متحده کشور بزرگی است و باید صبر زیادی داشته باشد.

وی در ادامه گفت که می خواهد روابط خوبی با جهان داشته باشد و در عین حال از آنها انتظار دارد که به مردم افغانستان فشار و محدودیت وارد نکنند. به گفته او ، این فشارها در طول این سالها کار نکرده است.

متکی گفت که ثبات و امنیت در افغانستان به نفع منطقه و جهان است و آنها مداخله خارجی در امور داخلی افغانستان را نمی پذیرند. وی گفت ، در عین حال ، طالبان متعهد هستند که از خاک افغانستان علیه دیگر کشورها استفاده نکنند.

وی گفت که آنها برای تسهیل بازگشت مهاجران به خارج از کشور و همچنین انتقال افراد آواره داخلی تلاش می کنند.

خبرگزاری جمهوری – کابل

[ad_2]

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *