وزیر خارجه و وزیر دفاع آمریکا تلفنی با رئیس جمهور غنی گفت وگو کردند

[ad_1]

وزیر خارجه و وزیر دفاع آمریکا تلفنی با رئیس جمهور غنی گفت وگو کردند

به گفته وزارت خارجه ، آنتونی بلینکین وزیر امور خارجه و لوید آستین وزیر دفاع با محمد اشرف غنی رئیس جمهور افغانستان تلفنی گفتگو کردند.

به گزارش جمهور نیوز ؛ ند پرایس ، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در بیانیه ای پنجشنبه شب گفت که وزیر امور خارجه و وزیر دفاع در دیدار با آقای غنی تاکید کردند که واشنگتن به امنیت و ثبات افغانستان در برابر خشونت های طالبان متعهد است. به تعامل یادآوری می کند.

به گفته سخنگوی وزارت خارجه ، بلینکین و آستین همچنین به رئیس جمهور غنی اطلاع دادند که ایالات متحده با توجه به تحولات امنیتی در افغانستان ، جمعیت غیرنظامی خود را در کابل کاهش می دهد.

با این حال ، وزارت خارجه آمریکا در بیانیه ای اعلام کرد که وزیر دفاع و وزیر امور خارجه آمریکا تاکید کردند که واشنگتن متعهد به “حفظ روابط دیپلماتیک و امنیتی قوی با دولت افغانستان” است.

در جریان مکالمه تلفنی با آقای غنی ، دو مقام آمریکایی تأکید کردند که ایالات متحده هنوز از راه حل سیاسی مناقشه افغانستان حمایت می کند.

کاخ ریاست جمهوری هنوز در این مورد چیزی نگفته است.

تسریع پرواز متقاضیان ویزای ویژه مهاجرت

سخنگوی وزارت خارجه همچنین در بیانیه ای اعلام کرد که آقایان بلینکین و آستین به رئیس جمهور غنی گفته اند که ایالات متحده پروازهای مهاجران واجد شرایط یا SIV ها را برای اتباع افغان سرعت می بخشد.

پیشتر روز سه شنبه ، وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد که از 30 جولای تا 10 آگوست ، نزدیک به 1000 افغانی پس از دریافت ویزای ویژه مهاجرت به همراه اعضای خانواده خود وارد ایالات متحده شدند.

اتباع افغان که پس از دریافت ویزای مهاجرت ویژه به نیروهای آمریکایی یا آمریکایی در افغانستان کمک کرده اند ، ابتدا به یک اردوگاه نظامی می روند فورت لی آنها به ویرجینیا نقل مکان کردند و پس از اتمام مراحل اداری زندگی جدیدی را در ایالات متحده آغاز کردند.

مقامات آمریکایی می گویند که تا کنون حدود 70 هزار افغان با ویزای مهاجرتی ویژه وارد آمریکا شده اند و 18 هزار افغان دیگر نیز برای این ویزا درخواست داده اند.

خبرگزاری جمهوری – کابل

[ad_2]

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *