وزیر کشور: طالبان برای یک جنگ گسترده در سال آینده آماده هستند

[ad_1]

وزیر کشور: طالبان برای یک جنگ گسترده در سال آینده آماده هستند

وزیر کشور مسعود اندابی می گوید جنگجویان طالبان زمستان امسال به پاکستان نرفته اند و خود را برای جنگی بزرگ در سال آینده آماده می کنند.

به گزارش آژانس جمهوری؛ آقای اندرابی روز دوشنبه در جلسه مجلس نمایندگان گفت که رهبران طالبان به مبارزان خود گفته اند که زمستان امسال در افغانستان بمانند و به جنگ خود ادامه دهند.

وی گفت: جنگجویان طالبان هر ساله برای تمدید نذورات خود به پاکستان می رفتند.

وی گفت که نهادهای امنیتی کار جدی برای انجام سال آینده در ابعاد مختلف دارند. به گفته وی ، “طالبان برای جنگ گسترده سال آینده آماده هستند.”

آقای اندرابی خاطرنشان کرد که آمادگی طالبان برای جنگ زمانی حاصل می شود که گفتگوهای صلح در جریان باشد و نیروهای دولتی از انعطاف قابل توجهی برخوردار باشند.

ولی؛ وزیر کشور تأکید کرد که آژانس های امنیتی با وجود انعطاف پذیری ، برنامه های منظمی برای محدود کردن جنگ ها در سال آینده دارند.

وی گفت: یک واحد عملیاتی مشترک مشترک از سه آژانس امنیتی برای تکمیل تمام توانایی های عملیاتی برای شکست دشمن ایجاد شده است.

وی گفت که تا تابستان ، ظرفیت این واحد عملیاتی افزایش می یابد و ظرفیت دید در شب در پست های امنیتی مهم در سراسر کشور ایجاد می شود تا پست ها بتوانند از خود در برابر حمله طالبان در شب دفاع کنند.

آقای اندرابی خاطرنشان کرد که قبلاً در سطح تاکتیکی مشکلاتی وجود داشته است. اما این مسئله با ایجاد فرمانده نیروهای ویژه سه نهاد حل خواهد شد.

به گفته وی ، این فرمانده یگانه با فرماندهی واحدهای تکاور و معاون یگان های ویژه پلیس ایجاد خواهد شد.

در مورد مبارزه با فساد ، وزیر کشور گفت که فساد این سازمان ، که قبلاً وزارت کشور را به قلب فساد تبدیل کرده بود ، از بین رفته است. اما به عنوان یک فرد ، هنوز مشکلی وجود دارد که با آن دست و پنجه نرم می کنیم.

به گفته وی ، سه و نیم هزار افسر پلیس به دلیل فساد اداری به دستگاه قضایی ارجاع می شوند.

پیش از این ، رئیس جمهور غنی وزارت داخله را قلب فساد نامیده بود.

عبدالله امینی – آژانس جمهوری

[ad_2]

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *