ولسوالی دولت آباد در فاریاب زیر دست طالبان افتاده است

[ad_1]

ولسوالی دولت آباد فاریاب به دست طالبان افتاده است

یکی از اعضای شورای ولایتی فاریاب تایید کرده است که ولسوالی دولت آباد این ولایت به دست طالبان افتاده است.

محمد نادر سعیدی ، عضو شورای ولایتی فاریاب ، به خبرگزاری جمهور گفت كه كنترل منطقه دولت آباد حوالی ساعت 4:00 بامداد سه شنبه (18 ژوئن) به دست طالبان افتاده است.

آقای سعیدی گفت: “ما اطلاعات دقیقی در مورد تلفات ناشی از قطع شدن آنتن شبکه مخابراتی در دست نداریم ، اما تعدادی از سربازان ارتش توسط طالبان اسیر شده و تعدادی نیز به اندوه گریخته اند.”

وی افزود: “غیر از پایگاه کندک ، منطقه قیصر نیز به دست طالبان افتاده است.”

یک عضو شورای ولایتی فاریاب تأکید کرد که اگر نیروهای امنیتی و دفاعی کنترل ولسوالی دولت آباد را به دست نیاورند ، به زودی ولسوالی های شیرین تگاب و جمعه بازار با تهدیدهای جدی امنیتی روبرو خواهند شد.

ولسوالی دولت آباد از ماه ها پیش تحت تهدید شدید امنیتی قرار داشته و طالبان حدود یک هفته پیش حملات خود را در دولت آباد شدت بخشیده اند.

در همین حال ، دو روز پیش ، دو طالب مسلح به ولسوالی قیصر ولایت فاریاب حمله کردند و بخشهایی از این ولسوالی را تحت کنترل خود درآوردند.

در جریان حمله طالبان به ولسوالی قیصر ، سیفا رحمان دهزاد ، فرمانده پلیس منطقه ، به همراه تعدادی از سربازان پلیس کشته شدند. طالبان تعداد زیادی از سربازان دیگر را اسیر کردند. شبه نظامیان همچنین یک بمب خودرو را در مقر پلیس قیصر منفجر کردند و ساختمان منطقه را تخریب کردند.

بر اساس گزارش ها ، منطقه دولت دولت آباد یازدهمین منطقه ای است که از زمان خروج نیروهای خارجی از افغانستان در ماه مه به دست طالبان افتاده است. در این دوره ولسوالی های نعیمار و جلریز در میدان وردک ، باراکا در بغلان ، دولتشاه در لاگمان ، گیزاب در ارزگان ، دهیک در غزنی ، شینکی در زابل ، دوآب و مندول در نورستان و قیصر در فاریاب به دست طالبان افتاد.

آژانس جمهوری – فاریاب

[ad_2]

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *