وی به عنوان مسئول تشکیل کابینه دولت جدید اسرائیل منصوب شده است

[ad_1]

وی به عنوان مسئول تشکیل کابینه دولت جدید اسرائیل منصوب شده است

به دنبال شکست بنیامین نتانیاهو در تشکیل دولت جدید اسرائیل ، رئیس جمهور این کشور روز چهارشنبه (6 مه) رئیس حزب میانه رو ، یش آتید را به تشکیل کابینه منصوب کرد.

ییر لاپید دارای 56 کرسی در 120 کرسی کنست است ، اما هنوز نتوانسته است با دیگر احزاب برای تشکیل دولت اتحاد ایجاد کند.

در حال حاضر مشخص نیست که وی پس از ترک پست خود چه کاری انجام خواهد داد.

رئیس جمهور اسرائیل رووین ریولین روز چهارشنبه در یک سخنرانی تلویزیونی گفت که اکنون مشخص شده است که یایر لاپید مسئول تشکیل دولت و تصویب پارلمان است ، اگرچه بسیاری از مشکلات در پیش است.

مهلت 28 روزه نتانیاهو برای تشکیل دولت جدید اسرائیل اواخر سه شنبه شب به پایان رسید و تأیید می کند که او به این هدف نرسیده است.

ائتلافی که وی سال گذشته پس از انتخابات سوم با حزب آبی و سفید به رهبری بنی گانز و چندین حزب راست میانه تشکیل داد ، به سرعت متزلزل شد. دولت نتانیاهو و گنز چند ماه است که در حال گذار است و این دو رقیب سرسختی شده اند.

لاپید در پی اتحاد حزب خود با نتانیاهو (لیکود) در سال 2013 به عنوان وزیر دارایی اسرائیل منصوب شد.

وی اکنون 28 روز فرصت دارد تا دولت دوم اسرائیل را تا 2 ژوئن تشکیل دهد.

لاپید گفت که آماده تشکیل اتحادی با نفتالی بنت ، رهبر حزب راستگرای یامینا است و هر یک می توانند برای تصدی ریاست جمهوری روی بیاورند.

نتانیاهو اخیراً آمادگی خود را برای کناره گیری از یک سال و واگذاری این پست به نفتعلی بنت تحت ریاست جمهوری دوره ای اعلام کرد ، اما بنت پاسخ داد که بنیامین نتانیاهو در تشکیل دولت کوتاهی کرده است و می خواست احزاب راست را مقصر بداند.

جروزالم پست گزارش داد که رئیس جمهور اسرائیل صبح چهارشنبه با لاپید و نفتالی بنت دیدار کرد.

حزب نفتالی بنت دارای هفت عضو در پارلمان اسرائیل است. در حالی که بیشتر پارلمان (30 کرسی) در اختیار حزب لیکود نتانیاهو است. حزب یش آتید نیز دارای 17 کرسی است اما تاکنون حمایت 56 نماینده پارلمان را برای تشکیل کابینه به دست آورده است.

خبرگزاری جمهوری خواه – روابط بین الملل

[ad_2]

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *