پارلمان کمیته ای را برای ارائه برنامه صلح ایجاد کرده است

[ad_1]

پارلمان کمیته ای را برای ارائه برنامه صلح ایجاد کرده است

مجلس نمایندگان کمیسیون 21 نفره را برای ریاست این طرح صلح ، به ریاست رئیس مجلس ، تشکیل داده است.

به گزارش آژانس جمهوری؛ میرحمان رحمانی ، رئیس مجلس نمایندگان ، در جلسه مجلس نمایندگان در روز دوشنبه (25 فوریه) گفت که یک کمیسیون با پیشنهاد کمیته ای به مجمع عمومی ، یک برنامه صلح جامع را آماده می کند.

براساس این پیشنهاد ، 21 نماینده در این کمیسیون عضو هستند.

عبدالستار حسینی ، الله گل موحد ، خالد اسد ، کریم اتل ، فرمانده گفر ، کریمی ، سید عظیم کبرزنی ، دکتر ضیا ، میر حیدر افضلی ، گازی حنفی ، آقای رضایی ، آقای رامین ، دکتر نیلوفر ، حمید احمدزی ، شاه گل رضایی ، وجمه صافی ، دکتر بتاش ، میر افغان صافی ، مهدی راسخ ، شیر حمد آخوندزاده و عبدالرئوف عنامی اعضای این کمیسیون هستند.

آقای رحمانی ، رئیس مجلس نمایندگان ، به تشکیل کمیته رأی داد ، که به استثنای دو کارت قرمز ، به تصویب مجلس نمایندگان رسید.

با این حال ، وی گفت که در روز اول دور دوم مذاکرات صلح دوحه ، انتظار می رود دو طرف در مورد آتش بس جزئی یا مطلق به توافق برسند تا جامعه جهانی بتواند به روند مذکور اعتماد کند و امیدوار است که جامعه افغانستان ناامید نشود. ؛ اما حملات مداوم و افزایش قتلهای هدفمند نشان می دهد که طالبان نمی خواهند خشونت را کاهش دهند.

آقای رحمانی گفت: “من از آدرس خانه ملت بر سر طالبان می خواهم تا حضور شما در افغانستان را از طریق مشاركت سیاسی معنا كنم ، زیرا آینده افغانستان جز با تفاهم پیش نخواهد رفت.”

رئیس مجلس نمایندگان همچنین گفت که دولت جدید ایالات متحده ماموریت دکتر زلمای خلیل زاد را در روند صلح در افغانستان تمدید کرده است.

رحمانی گفت: “من طی تماسی که با آقای خلیل زاد داشتم ، تمدید کار وی را تبریک گفتم و ضمن اعلام همکاری ، خواستار پایان جنگ و تسریع در روند مذاکره شدم.

دولت جدید ایالات متحده اخیراً گفته است که توافق صلح با طالبان را بررسی خواهد کرد. دولت آمریكا معتقد است كه طالبان نتوانسته اند به تعهدات خود در این توافق نامه عمل كنند.

عبدالله امینی – آژانس جمهوری

[ad_2]

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *