پاسخ پارلمان به حمله اسرائیل به فلسطین ؛ فاجعه انسانی در غزه باید در اسرع وقت پایان یابد

[ad_1]

پاسخ پارلمان به حمله اسرائیل به فلسطین ؛  فاجعه انسانی در غزه باید در اسرع وقت پایان یابد

مجلس نمایندگان در واکنش به حمله اسرائیل به مردم بیگناه فلسطین می گوید که سازمان ملل و کشورهای اسلامی باید در اسرع وقت برای پایان دادن به این فاجعه انسانی اقدام کنند.

به گزارش آژانس جمهوری؛ میر رحمان رحمانی رئیس مجلس نمایندگان روز دوشنبه (27 مه) در جلسه مجلس اظهار داشت که او حملات وحشیانه اسرائیل به مردم فلسطین را که منجر به شهادت تعداد زیادی از مردم بی دفاع و بی گناه از جمله کودکان شد ، به شدت محکوم کرد.

آقای رحمانی گفت که این حملات احساسات اسلامی را برانگیخته و بدترین شکل جنایات جنگی و جنایات علیه بشریت را در اسرائیل نشان داده است.

وی گفت: “ما از شورای امنیت سازمان ملل ، كنفرانس كشورهای اسلامی و نهادهای بشردوستانه كشورهای قدرتمند منطقه می خواهیم كه هرچه سریعتر نقش مسئولانه خود را برای پایان دادن به این فاجعه انسانی انجام دهند.”

به گفته وی ، پارلمان تسلیت خود را به همه قربانیان جنگ در فلسطین ، به ویژه در نوار غزه ، و خواستار مداخله مسئولانه سازمان ملل و نهادهای بین المللی برای پایان سریع و پایان جنگ بین اسرائیل و فلسطین است.

عبدالظاهر تمیم ، یکی دیگر از اعضای پارلمان ، گفت: “امروز شما می دانید که اسرائیلی ها از هوا و زمین به مردم فلسطین ظلم می کنند و چنان بی رحمانه به آنها حمله می کنند که برای هیچ کسی رحم نمی شود. امروز فلسطینی ها محکومین بی گناه هستند. “آنها حتی حق پرستش خدا را ندارند.”

به گفته وی ، “متأسفانه ، رهبری دولت های اسلامی در دست کسانی است که ، همه یا اکثر آنها مزدورانی هستند که حقوق خود را از کشورهای غیر مذهبی و قدرتمند در جهان می گیرند و هرگز صدای خود را در برابر موضوعات مهم مانند مانند. فلسطین “

وی گفت: “كشته شدن فلسطینیان نشان می دهد كه سازمانهای بین المللی بی نتیجه هستند و اگر این نهادها و نیروها چراغ سبز به اسرائیل ندهند ، حتی جنایاتی كه مرتكب می شوند با هماهنگی و توافق پنهانی با جامعه جهانی در حال انجام است.” گفت: “تعداد انگشت شماری از یهودیان هرگز جرأت نکرده اند که در فلسطین دست به نسل کشی بزنند.”

مولوی نظیراحمد حنفی ، یکی دیگر از اعضای پارلمان ، گفت که جنایات مداوم اسرائیل علیه مردم فلسطین نیاز به اعلامیه ای محکم از طرف پارلمان دارد تا حداقل مقداری همدردی و همدلی اولیه با ملت اسلامی را نشان دهد.

حملات هوایی اسرائیل به غزه که در آخرین روزهای ماه رمضان پس از درگیری نمازگزاران فلسطینی و متجاوزان اسرائیلی در مسجد الاقصی در روزهای آخر ماه رمضان آغاز شد ، وارد هفته دوم خود شده است.

در حملات اسرائیل بیش از 200 مسلمان فلسطینی ، بیشتر کودکان و زنان کشته و صدها نفر زخمی شده اند.

عبدالله امینی – آژانس جمهوری

[ad_2]

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *