پایان ترامپ ، آغاز ترامپیسم ؛ روزی که آمریکا فروپاشید

[ad_1]

پایان ترامپ ، آغاز ترامپیسم ؛  روزی که آمریکا فروپاشید

“روز سیاه شرم آور برای آمریکا” عبارتی است که از روز چهارشنبه بارها تکرار شده است. وی افزود: درست همانطور كه ​​طرفداران عصبانی ترامپ به درخواست وی برای راهپیمایی بزرگ در واشنگتن دی سی پاسخ دادند ، آنها از سخنان پرتنش وی در مورد آشوب های انتخابات الهام گرفتند كه به گفته رهبر محبوب آنها به نفع ترامپ به سرقت رفته است.

معترضین به کنگره نزدیک شدند ، موانع امنیتی را شکستند ، از دیوارهای یک ساختمان گنبدی بالا رفتند و به سالن های دموکراسی آمریکا نفوذ کردند.

از زمان اشغال كنگره آمریكا توسط ارتش آمریكا ، اولین بار بود كه یك نیروی تهاجمی ساختمان مركز قانونگذاری آمریكا را اشغال می كرد.

همه سیاستمداران آمریکایی – حتی کسانی که تاکنون سرسختانه از ترامپ حمایت کرده اند – احساس شرم و شرم کرده اند. برخی از آنها به وضوح از فروپاشی و زوال صحبت می کردند.

با این حال ، اوضاع برای ترامپ غیر عادی نبود. او با صبر و اعتماد به نفس بی نظیر خود با معترضین و مهاجمان همدردی می کند. اما او از آنها خواست تا آرام شوند و متفرق شوند.

کمپین ترامپ در توییتر توسط مدیران شبکه های اجتماعی محدود شد و حساب وی به مدت 12 ساعت به حالت تعلیق درآمد. فیس بوک و سایر غول های مجازی آمریکایی نیز همین کار را کردند.

علاوه بر این ، صریح ترین حامیان ترامپ نیز آن را توجیه کردند. از جمله لیندسی گراهام؛ یک سناتور افراطی و طرفدار سرسخت سیاست ها و تصمیمات بحث برانگیز خود ، که در طول چهار سال گذشته همیشه آنها را تحسین و حمایت کرده است. او گفت که (حمایت ترامپ) کافی است!

این به معنای پایان یافتن ترامپ است ، نه تنها برای آمریکا ، بلکه برای تمام جهان ، که برای چهار سال کابوس های وحشتناک و حرکات نفرت انگیز خود را تحمیل کرده است. از نظر ترامپيست ها ، هيچ چيزي تمام نشده است. ممکن است شروع شده باشد.

آشفتگی فعلی در قلب قدرت آمریکا بدان معنی است که با پایان ترامپ ، ترامپیسم پایان نخواهد یافت. در عوض ، او در حال تولد دوباره است و بیش از هر زمان دیگری احساسات خود را به آمریکایی ها و جهان ابراز می کند.

فتح کنگره ضربه ای به قلب لیبرال دموکراسی آمریکا بود. همان چیزی که ترامپ باید با پایان ترامپ دوباره متولد می شد.

آنها گفتند که اشغال دموکراتها در کاخ سفید و دو مجلس کنگره نمی تواند مانع از فروپاشی آمریکا از درون شود. این همان چیزی است که ترامپیسم علناً در مورد آن فریاد می زند.

این واقعیت که ناآرامی ها توسط FBI ، گارد ملی ، CIA و سایر نیروهای سرکوبگر کنترل می شود ، با چهار کشته و ده ها دستگیر ، لزوما روند ترامپیسم را برای همیشه تغییر نخواهد داد. این نقطه آغاز ترامپیسم بود و این آتش سوزی که دیگر زیر خاکستر پنهان نشده است ، با هر جرقه کوچک وحشت وحشتناک بر پایه های دموکراسی آمریکا خواهد ریخت.

در کاخ سفید زمزمه های استعفای سریالی اعضای کابینه ترامپ با صدای بلندتر از هر زمان دیگری شنیده می شود. چیزی که در 4 سال گذشته معمول بوده است. اکنون می تواند به ابزاری برای توجیه ترامپ در برابر شورش های استبدادی تبدیل شود ، به طوری که تاریخ این رسوایی بزرگ را از طرف همه کسانی که در کاخ قدرت با او کار می کنند ، ننوشت. نمایندگان کنگره همچنین در مورد استیضاح یا استعفای ترامپ صحبت می کنند.

حتی ممکن است بلافاصله پس از انتقال قدرت مورد آزار و اذیت ، محاکمه و زندانی قرار گیرد. اما ترامپیسم با استعفا ، استیضاح ، زندان یا حتی مرگ ترامپ نخواهد مرد. این حرکتی است که دیروز بار دیگر ظاهر و بلوغ جدی خود را نشان داد و از این پس نظم و ثبات آمریکا را در روند فرسایش سقوط داخلی به چالش می کشد.

علی موسوی جمهوری است

[ad_2]

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *