پمپئو ایران ، چین و کره شمالی را به حملات سایبری علیه ایالات متحده متهم کرد

[ad_1]

پمپئو ایران ، چین و کره شمالی را به حملات سایبری علیه ایالات متحده متهم کرد

به گزارش خبرگزاری جمهور به نقل از فارس ، مایک پمپئو ، وزیر امور خارجه آمریکا ، در توئیتی ایران ، چین و کره شمالی را به دست داشتن در حملات سایبری علیه کشورش متهم کرد.

پمپئو در ابتدای پیام خود کار وزارت خود را ستود و نوشت: “در زمینه امنیت سایبری ، ما با CIA علیه افراد بد جنگیدیم و این مأموریت را در وزارت امور خارجه ادامه دادیم. “این مشکلات بسیار بزرگتر از آن است که بسیاری اعتراف می کنند.”

وزیر امور خارجه آمریکا علاوه بر روسیه ، ایران ، چین و کره شمالی را به شرکت در حملات متهم کرد و گفت: “منتقدان می خواهند همه این حملات را به روسیه پیوند دهند ، اما این طور نیست. ایران و کره شمالی نیز تهدید می کنند.

اظهارات پمپئو زمانی اعلام شد که وی اظهار داشت واضح است که “روس ها” در پشت حملات گسترده سایبری اخیر علیه م governmentسسات دولت آمریکا در پی حملات گسترده سایبری علیه آژانس ها و م institutionsسسات دولتی ایالات متحده بوده اند.
در اواخر ماه ، رسانه های آمریکایی گزارش های زیادی از حمله هکرها به سازمان های دولتی در ایالات متحده با استفاده از نرم افزار شرکت Solar Windows مستقر در تگزاس منتشر کردند.

رسانه ها گزارش دادند که وزارت امنیت داخلی ، تجارت و خزانه داری ، حداقل دو آزمایشگاه ملی ، کمیسیون تنظیم مقررات انرژی فدرال و آژانس امنیت ملی اتمی در ایالات متحده هک شده اند.

مایکروسافت ، سیسکو و اینتل نیز از این حملات نجات یافتند.

کارشناسان امنیتی و مقامات دولت آمریکا اکنون این حملات را عملیاتی جاسوسی توصیف می کنند.
برخی دیگر از مقامات دولت آمریکا نیز روسیه را به این حملات متهم کرده اند ، اما روسیه این ادعاها را رد کرده است.

خبرگزاری جمهوری خواه – روابط بین الملل

[ad_2]

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *