پنتاگون: تعداد نیروهای آمریکایی در افغانستان به 2500 نفر کاهش یافته است

[ad_1]

پنتاگون: تعداد نیروهای آمریکایی در افغانستان به 2500 نفر کاهش یافته است

پنتاگون می گوید تعداد نیروهای آمریکایی مستقر در افغانستان کمترین میزان در دو دهه گذشته است.

به گزارش آژانس جمهوری؛ پنتاگون روز جمعه گفت که تعداد نیروهای آمریکایی در افغانستان به 2500 نفر کاهش یافته است.

پنتاگون در بیانیه ای گفت كه این كوچكترین ارتش آمریكا در افغانستان طی دو دهه گذشته است.

در بیانیه کریستوفر میلر ، سرپرست وزارت دفاع ، آمده است: “همین تعداد از فرماندهان چیزی دارند که می تواند منافع ایالات متحده و ایالات متحده را تأمین کند.”

آقای میلر افزود که او برای ادامه مأموریت مبارزه با تروریسم و ​​آموزش و مشاوره نیروهای افغان با ناتو و سایر متحدانش همکاری خواهد کرد. وی گفت این دو مأموریت به این دلیل است که تروریست ها هرگز با استفاده از خاک افغانستان دیگر نمی توانند به ایالات متحده حمله کنند.

مدت هاست که ایالات متحده تصمیم دارد نیروهای خود را از افغانستان بیرون بکشد و با امضای توافق نامه صلح با طالبان در 29 فوریه سال 2020 ، نیروهای خود را آغاز خواهد کرد.

پنتاگون در بیانیه ای گفت: “امروز ، بیش از هر زمان دیگر ، ما در پایان یک جنگ دو دهه ای هستیم که توسط افغانستان آغاز شده و یک روند صلح است که می تواند به تفاهم سیاسی پایدار و آتش بس منجر شود.”

کریستوفر میلر سرپرست وزارت دفاع گفت: “با کاهش نیروها در افغانستان ، ایالات متحده بار دیگر تعهد خود را در حمایت از روند صلح افغانستان و اجرای توافق با طالبان و اعلامیه مشترک با دولت افغانستان تأیید می کند.” ایالات متحده متعهد شده است تا پایان ماه مه سال جاری تعداد نیروهای خود را در افغانستان به صفر برساند.

آژانس جمهوری – کابل

[ad_2]

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *