پنتاگون: طالبان باید به مذاکرات صلح بازگردند

[ad_1]

پنتاگون: طالبان باید به مذاکرات صلح بازگردند

پنتاگون از طالبان خواسته است خشونت را کاهش داده و به گفتگوهای صلح بیایند.

سخنگوی پنتاگون ، جان اف کربی روز سه شنبه در یک کنفرانس خبری گفت که با نزدیک شدن به خروج کامل نیروهای آمریکایی از افغانستان ، خشونت در حال افزایش است و وضعیت امنیتی کشور “نگران کننده” است.

وی گفت که بیش از 50 درصد عقب نشینی نیروهای آمریکایی از افغانستان به اتمام رسیده است. وی گفت که خشونت در افغانستان با نزدیک شدن به عقب نشینی کامل تشدید می شود.

سخنگوی پنتاگون تأکید کرد که طالبان باید به مذاکرات صلح بازگردند. وی افزود: ایالات متحده می خواهد روند صلح معنادار باشد تا به توافق سیاسی بین دو کشور برسد.

کربی تأکید کرد که عقب نشینی نیروهای آمریکایی از افغانستان به معنای پایان مأموریت نظامی آمریکا در افغانستان است.

وی گفت تعدادی از نیروهای آمریکایی برای محافظت از حضور دیپلماتیک ایالات متحده و کمک به امنیت فرودگاه کابل در افغانستان باقی خواهند ماند. پیش از این ، منابع دولت آمریكا گفته بودند كه آنها برای تأمین امنیت دیپلمات ها و سفارتخانه ها بیش از 600 سرباز را در افغانستان نگه داشته اند.

سخنگوی پنتاگون افزود که ایالات متحده به کمک های لجستیکی و مالی خود به نیروهای امنیتی افغانستان ادامه خواهد داد.

طالبان برخلاف تعهد خود ، با خروج نیروهای خارجی از افغانستان ، حملات خود را علیه افغانها در مناطق مختلف کشور افزایش داده اند. اگرچه طالبان در روزهای ابتدایی در برخی مناطق پیشرفت کردند ، اما اکنون با مقاومت شدید نیروهای امنیتی و دفاعی و قیام های مردمی روبرو شده اند و تلفات زیادی متحمل شده اند.

آژانس جمهوری – کابل

[ad_2]

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *