پنج اثر ویژه ورزش بر سلامتی

[ad_1]

فریپیک

فریپیک

همه ما می دانیم که ورزش برای سلامت بدن مفید است و فعالیت بدنی به حفظ فرم بدن کمک می کند. اما به غیر از کاهش وزن ، ورزش چه تاثیری روی بدن خواهد داشت؟
ورزش منظم نه تنها بر سلامت جسمی ، بلکه بر سلامتی نیز تأثیر بسیار مثبتی خواهد داشت. در اینجا 5 اثر مثبت ورزش بر سلامتی آورده شده است:
سلامت روان

ورزش می تواند یکی از بهترین راه حل ها برای مشکلات سلامتی باشد. این فعالیت نه تنها ضربان قلب را افزایش می دهد ، بلکه باعث آزاد شدن سروتونین و سایر هورمون هایی می شود که به طور طبیعی با استرس و اضطراب مقابله می کنند. حتی تحقیقات نشان می دهد که ورزش همان تأثیر ضد افسردگی را در روحیه دارد.
پیشگیری از بیماری های قلبی

از آنجا که قلب ورزشکاران کندتر از حد متوسط ​​می تپد ، کمتر در معرض بیماری های قلبی مانند آنژین یا حملات قلبی قرار می گیرند. چرا؟ صرفاً به این دلیل که قلب برای انجام کار خود مجبور است بیشتر کار کند. البته حتی اگر یک ورزشکار حرفه ای نباشید ، باز هم می توانید از این مزایا بهره مند شوید. انجام فعالیت بدنی هر روز مهم است.
امید به زندگی را افزایش دهید

یک مطالعه استرالیایی که در سال 2015 در ژورنال JAMA Internal Medicine منتشر شد ، نشان داد که افراد بالای چهل سال که به طور منظم متوسط ​​یا شدید ورزش می کنند ، کمتر از افرادی که آنها نکردند آنها در معرض خطر مرگ زودرس قرار دارند.
اعتماد را ارتقا دهید

هفته ای چندین بار ورزش بر عزت نفس و عزت نفس شما تأثیر مثبت دارد. با کاهش وزن ، رشد عضلات و فرم بدنی بهتر ، بیشتر مردم احساس بهتری نسبت به خود دارند.
خواب را بهبود ببخشید

آیا از بی خوابی خسته شده اید؟ آیا ورزش را امتحان کرده اید؟ چندین بار در هفته ورزش می تواند به شما کمک کند تا سریعتر بخوابید و خواب بهتری داشته باشید.

[ad_2]

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *