پنج دلیل برای کاهش وابستگی به شبکه های اجتماعی

[ad_1]

امروز تصویر سهام

امروز تصویر سهام

بسیاری از ما می دانیم که مشکلاتی مانند استرس ، بی خوابی و بی خوابی و مواردی از این دست می تواند پیامدهای وابستگی بیش از حد به شبکه های اجتماعی باشد. سایر عوارض جانبی اعتیاد به شبکه های اجتماعی شامل موارد زیر است:
احساس تنهایی را افزایش دهید

تصور می شود که شبکه های اجتماعی به مردم کمک می کند تا ارتباط برقرار کنند ، اما تحقیقات نشان می دهد که استفاده از رسانه های اجتماعی می تواند احساس انزوای فرد را افزایش دهد. تحقیقات دانشگاه پنسیلوانیا نشان می دهد که استفاده از اسنپ چت ، فیس بوک و اینستاگرام می تواند باعث کاهش رفاه و افزایش تنهایی شود.
کاهش اعتماد

طبق میلیون ها پست در اینستاگرام و یک مطالعه از دانشگاه یورک ، شبکه های اجتماعی در واقع می توانند تأثیر معکوس بر روی افراد داشته باشند. وقتی زنان به عکس های سایر زنان در اینستاگرام (که فکر می کردند جذاب تر از خودشان هستند) نگاه می کنند ، به تدریج از ظاهر خود احساس منفی می کنند. کاهش تیراژ شبکه های اجتماعی می تواند یکی از راه های مقابله با این احساس باشد.
اختلال وحشت در هنگام از دست دادن دوستان

آیا تا به حال توجه کرده اید که وقتی بیش از حد خود را در شبکه های اجتماعی غرق می کنید ، از ملاقات و ملاقات حضوری با دوستان خود محروم می شوید؟ این می تواند با گذشت زمان به یک احساس خطرناک وحشت تبدیل شود.
اختلال اضطراب

برای اکثر ما ، شبکه های اجتماعی فقط یک راه آسان برای برقراری ارتباط با دوستان و خانواده است. با این حال ، این سیستم عامل ها تاریک به نظر می رسند. به گفته کارشناسان ، وقتی افراد شروع به گشت و گذار در شبکه های اجتماعی مانند فیس بوک و اینستاگرام می کنند ، می تواند به یک اختلال اضطراب در شبکه های اجتماعی تبدیل شود.
ترمز اینترنتی

آزار و اذیت اینترنتی می تواند اشکال مختلفی داشته باشد ، از سو abuse استفاده لفظی تا تهدید به انتشار عکس های شخصی و هک ایمیل و غیره. با این حال ، شما اینترنت را برای همیشه ترک نخواهید کرد ، اما می توانید در شبکه های اجتماعی بیشتر مراقب باشید.

[ad_2]

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *