پولیتیکو: اولویت دولت ایالات متحده چین است

[ad_1]

تصویر عکس: Aïda Amer / Axios.  عکس: درو آنجرر / گتی ایماژ

تصویر عکس: Aïda Amer / Axios. عکس: درو آنجرر / گتی ایماژ

پولیتیکو گزارش داد ، دولت بایدن اولویت های سیاست خارجی خود را تغییر داده و کارمندان خود را در خاورمیانه کاهش داده است.
این سایت روز جمعه اعلام کرد که جیک سالیوان ، مشاور امنیت ملی بایدن ، تیم خاورمیانه را کوچک کرده و واحدی را متمرکز بر سیاست منطقه ای گسترده تر از اقیانوس هند تا اقیانوس آرام گسترش داده است.
پولیتیکو اعلام کرده است که کرت کمبل به عنوان هماهنگ کننده شورای امنیت ملی هند و اقیانوس آرام اکنون سه مدیر ارشد خواهد داشت ، در حالی که هماهنگ کننده خاورمیانه برت مک گورک تنها یک مدیر ارشد خواهد داشت.
این تغییرات ساختار شورای امنیت ملی دوران اوباما را کاملاً تغییر داده است. در آن زمان ، تعداد کمی از کارمندان شورای امنیت ملی در آسیا کار می کردند ، در حالی که بیشتر منابع صرف مشکلات خاورمیانه از جمله داعش ، لیبی ، سوریه ، ایران و بحران پناهندگان در اروپا بود.
یک مقام سابق دولت اوباما به پولیتیکو گفت: “با توجه به ساختار جدید کارکنان شورای امنیت ملی ، من فکر می کنم آنها مصمم هستند که به جای غرق شدن در خاورمیانه به اولویت های خود پایبند باشند.”
سخنگوی کاخ سفید ، جن ساکی این هفته گفت که دولت بایدن معتقد است بزرگترین چالش های امنیتی آنها از چین و روسیه خواهد بود.
“آنچه در چند سال گذشته مشاهده کردیم این است که چین در داخل کشور اقتدارگرا تر شده و در خارج از کشور پرخاشگرتر شده و اکنون امنیت ، شکوفایی و ارزشهای ما را به چالش می کشد. بنابراین ایالات متحده باید رویکرد جدیدی در این باره اتخاذ کند.”
مقامات آمریکایی به پولیتیکو گفتند که دلیل دیگر این تغییر این بود که تیم بایدن می خواست از پیچیدگی خاورمیانه جلوگیری کند و اتحادهای اصلی را که به گفته آنها دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق نادیده گرفته بود ، تقویت کند.
تغییر در اولویت بندی و تمرکز بر آسیا نسبت به خاورمیانه محدود به شورای امنیت ملی نیست.
در پنتاگون ، الی راتنر ، دستیار پیشین بایدن ، به عنوان مشاور ارشد وزیر دفاع چین منصوب شد. کلی میگسامان ، رئیس ستاد مشترک ، پیش از این به عنوان دستیار وزیر دفاع برای امنیت آسیا و اقیانوسیه خدمت می کرد.
لوید آستین ، وزیر دفاع بایدن و فرمانده سابق Centcom ، در جلسه استماع كنگره گفت: “چین مهمترین تهدید است زیرا به سرعت به قدرت می رسد.”
واشنگتن به آرامی تمرکز خود را به چین معطوف کرده است که در چند دهه گذشته رشد اقتصادی و نظامی داشته است.
در سال 2019 ، معاون وزیر دفاع در امور سیاسی گفت که پکن بزرگترین تهدید طولانی مدت برای امنیت ایالات متحده است.

[ad_2]

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *