پیام عید رئیس جمهور غنی؛ طالبان باید از فرصت صلح استفاده کنند

[ad_1]

رئیس جمهور غنی در پیام خود به عید در کابل بار دیگر این فرصت را بهترین فرصت برای صلح در این کشور خواند و تأکید کرد که طالبان باید از آن استفاده کنند.

به گزارش آژانس جمهوری؛ رئیس جمهور غنی صبح امروز (23 مه) بار دیگر تکرار کرد که اکنون بهترین فرصت برای صلح طالبان است.

وی گفت: رهبر عالی پاکستان به صراحت گفته است که احیای مجدد امارت اسلامی در افغانستان به نفع منافع ملی پاکستان نیست.

وی گفت: “طالبان باید انتخاب کنند زیرا انتخاب ما حل مشکل افغانستان از طریق یک راه حل سیاسی است و آنها باید بدانند که با جنگ نمی توانند مشکل را حل کنند.”

آقای غنی با اشاره به حسن نظام جمهوری ، گفت که شرط مهم دولت انتخابات است ، در اسرع وقت ، من و همه همکارانم آماده هستیم تا در انتخابات شرکت نکنیم و به خواست مردم گوش فرا دهیم .

وی گفت: “اطمینان حاصل کنید که همکاری بین المللی بهتر و م moreثرتر است.” اجماع منطقه ای برای تحکیم نقش اساسی افغانستان در قلب آسیا در حال تسریع است.

به گفته وی ، پس از این روابط امنیتی و منطقه ای ، افغانستان بر اساس منافع ملی شکل خواهد گرفت. ما همیشه گفته ایم که دشمن و دوست دائمی نداریم ، فقط منافع ملی افغانستان است.

رئیس جمهور با استناد به حوادث اخیر ، از جمله حادثه دبیرستان سیدالشهدا ، واقعه لوگر ، حمله به قاریان قرآن در کنر ، مسافران زابل و واقعه ارغنداب ، تأکید کرد که روح ملی افغانستان از قبل روحیه وحشت؛ اما خواست خدا به گونه ای است که همه تاریکی ها روشن خواهد بود.

وی همچنین خاطرنشان کرد که خروج نیروهای بین المللی از افغانستان بزرگترین فرصت در تاریخ اخیر این کشور است. زیرا حاکمیت ملی به روشی جامع و فراگیر تحکیم خواهد شد.

عبدالله امینی – آژانس جمهوری

[ad_2]

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *