چهارمین جلسه کمیته رهبری شورای آشتی ؛ بخشنامه های مذاکره مصوب

[ad_1]

قصر سپیدار می گوید چهارمین نشست کمیته راهبری شورای عالی آشتی ملی جهت مذاکرات صلح بین کابینه و طالبان را تصویب کرده است.

به گزارش آژانس جمهوری؛ شورای عالی آشتی ملی گفت که این جلسه امروز شنبه (20 جدی) در کاخ سپیدار برگزار شد.

شورای عالی آشتی ملی گفت که در این نشست اعضای کمیته راهبر درباره رهنمودهای مذاکرات و مرحله دوم مذاکرات صلح بین هیئت جمهوری اسلامی افغانستان و تحریک طالبان بحث و تبادل نظر کردند.

ادعا می شود که اعضای کمیته راهبری شورای عالی آشتی ملی پس از بحث و تبادل نظر دقیق ، در تصویب بخشنامه های مذاکره ، اظهار داشته اند که با پیشرفت مذاکرات ، جلسات کمیته راهبری در فواصل کوتاه برگزار می شود. .

دکتر عبدالله عبدالله ، رئیس شورای عالی آشتی ملی امروز گفت که دور دوم مذاکرات صلح بین هیئت جمهوری اسلامی افغانستان و طالبان در دوحه آغاز می شود. رئیس شورای عالی آشتی ابراز امیدواری کرد که مذاکرات طبق برنامه ادامه یابد.

رئیس شورای عالی آشتی ملی با اشاره به ترکیب جامع تیم مذاکره کننده گفت که هیئت جمهوری اسلامی افغانستان از اختیارات و اختیارات کامل برای مذاکره و بحث در مورد دستور کار مذاکرات برخوردار است.

آقای عبدالله افزود که تیم مذاکره کننده کمیته راهبری شورای عالی آشتی ملی را در مذاکرات حفظ می کند و همچنین در صورت لزوم موضوع را به کمیته راهبری شورا ارجاع می دهد تا در مورد مسائل لازم تصمیم گیری و تصمیم گیری کند.

اعضای کمیته راهبری شورای عالی آشتی ملی بر وحدت و انسجام سیاسی در صفوف جمهوری اسلامی افغانستان ، حفظ دستاوردهای ملی ، حاکمیت ملی و تمامیت ارضی کشور تأکید کردند.

گفتنی است امروز دور دوم مذاکرات صلح بین هیئت دولت جمهوری اسلامی افغانستان و هیئت گروه طالبان رسماً در قطر آغاز شد.

آژانس جمهوری – کابل

[ad_2]

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *