کمیسیون حقوق بشر از طالبان خواسته است تا به محاصره اقتصادی ولسوالی ها پایان دهند

[ad_1]

کمیسیون حقوق بشر از طالبان خواسته است تا به محاصره اقتصادی ولسوالی ها پایان دهند

کمیسیون حقوق بشر افغانستان از طالبان خواسته است تا قبل از فاجعه انسانی به محاصره اقتصادی تعدادی از مناطق این کشور پایان دهند.

به گزارش آژانس جمهوری؛ در بیانیه کمیسیون حقوق بشر آمده است که تعدادی از مناطق در واقع تحت محاصره اقتصادی طالبان قرار دارند و با بستن راه ها دسترسی به مایحتاج اساسی ، غذا و خدمات امکان پذیر نیست.

در این بیانیه آمده است: “این وضعیت نگران کننده است و باید قبل از آنکه به یک بحران و فاجعه انسانی جدی و فراگیر منجر شود ، پایان یابد.”

در این اعلامیه افزوده شده است كه استفاده از محاصره اقتصادی به عنوان یك تاكتیك جنگ ، حق زندگی ، گشت زنی و فرصت بهره مندی از حقوق اقتصادی و در نتیجه جرم را از مردم می گیرد.

کمیسیون حقوق بشر تأکید کرد که راه باید سریعاً باز شود تا افراد آسیب دیده از خشکسالی و شیوع ویروس کرونا به کالاها و خدمات اساسی دسترسی داشته باشند.

در همین حال ، با خروج نیروهای خارجی از افغانستان ، طالبان حملات خود را در مناطق مختلف این کشور شدت بخشیدند. گفته می شود طالبان در دو ماه گذشته کنترل بیش از 20 منطقه را ادعا کرده اند. با این حال ، نیروهای امنیتی گفتند که آنها از نظر تاکتیکی از منطقه خارج شده اند.

فروپاشی اخیر ولسوالی ها انتقاد دولت را به دنبال داشته و نگرانی عمومی را برانگیخته است.

آژانس جمهوری – کابل

[ad_2]

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *