گزارش سازمان ملل در مورد شکنجه و کار اجباری در زندانهای کره شمالی

[ad_1]

رویترز

رویترز

در حالی که دولت بایدن تحریم های جدید در مورد برنامه هسته ای پیونگ یانگ را ارزیابی می کند ، دفتر هماهنگی امور بشردوستانه سازمان ملل متحد (OCHA) می گوید شکنجه و کار اجباری در زندان های کره شمالی رایج است و این به جنایات احتمالی علیه بشریت افزوده است.
بر اساس گزارش رویترز ، هفت سال پس از تحقیقات بزرگ سازمان ملل در مورد جنایات علیه بشریت ، همچنین نشان می دهد اردوگاه های زندان سیاسی که توسط نیروهای امنیتی اداره می شوند ، هنوز وجود دارند ، اگرچه اطلاعات کمی در مورد آنها در دست است.
میچل باشلت ، کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل گفت: “نه تنها مجازات مصونیت از مجازات رایج است ، بلکه نقض حقوق بشر در حال وقوع است که می تواند به جنایاتی علیه بشریت تبدیل شود.”
وی از قدرت های جهانی خواست که به دنبال عدالت و جلوگیری از تخلفات بعدی باشند. در این گزارش از شورای امنیت سازمان ملل خواسته شده تا موضوع را به جمهوری دموکراتیک خلق کره در برابر دادگاه کیفری بین المللی ارجاع دهد یا دادسرای تعقیب موقت را تشکیل دهد.
راوینا شمدزانی سخنگوی حقوق بشر سازمان ملل به رویترز گفت: “به عهده گرفتن مسئولیت نقض شدید حقوق بشر و ادامه جنایات علیه بشریت نباید نگرانی ثانوی در آوردن کره شمالی بر سر میز مذاکره باشد.”

[ad_2]

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *