گورباچف: تلاش های آمریکا در افغانستان از ابتدا شکست خورده است

[ad_1]

گورباچف: تلاش های آمریکا در افغانستان از ابتدا شکست خورده است

به گزارش اسپوتنیک ، چند روز پس از به دست گرفتن قدرت طالبان در افغانستان پس از 20 سال تلاش آمریکا برای جلوگیری از آن ، میخائیل گورباچف ​​، آخرین رهبر اتحاد جماهیر شوروی ، ماموریت واشنگتن در واشنگتن را بر عهده گرفت. وی از ابتدا کشور را محکوم به شکست توصیف کرد.

وی گفت: “ایالات متحده و ناتو باید زودتر شکست را قبول می کردند.” وی با اشاره به اینکه ناتو و ایالات متحده هیچ شانسی برای به ارث بردن نیروهای خود در افغانستان ندارند.

گورباچف ​​گفت: “اگرچه او اکنون حضور شوروی در افغانستان را اشتباه می داند ، اما آمریکایی ها و ناتو در ورود به این کشور اشتباه کردند.”

به گفته گورباچف ​​، اهداف ایالات متحده در افغانستان غیر واقعی است.

گورباچف ​​، که خود در سال 1989 رهبری خروج اتحاد جماهیر شوروی از افغانستان را بر عهده داشت ، در مصاحبه ای نادر گفت که حضور ایالات متحده در افغانستان ، مانند بسیاری از پروژه های مشابه دیگر ، تهدیدی اغراق آمیز و بدون ایده های ژئوپلیتیک مشخص بود. به اینها باید تلاشهای غیرواقعی واشنگتن برای دموکراتیزه کردن جامعه چند قبیله ای را نیز افزود.

گورباچف ​​، که اکنون 90 ساله است ، تلاش ایالات متحده در افغانستان را از ابتدا “شکست” خواند ، اگرچه روسیه در ابتدا از حضور واشنگتن در این کشور حمایت کرد.

آژانس اطلاعات جمهوری – روابط بین الملل

[ad_2]

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *