یازده سناتور در تلاشند پیروزی بایدن را به چالش بکشند

[ad_1]

cbsnews.com

cbsnews.com

یازده سناتور جمهوری خواه به رهبری تد کروز قصد دارند برای تأیید جو بایدن در جلسه 6 ژانویه کنگره با نتایج کالج انتخاباتی برای انتخابات ریاست جمهوری نوامبر مخالفت کنند.
به گفته هیل ، گروهی متشکل از 11 سناتور در بیانیه مشترکی گفتند که کنگره باید بلافاصله کمیسیون انتخابات را تشکیل دهد که برای انجام تحقیقات عمیق جهت ایجاد بازبینی فوری 10 روزه نتایج انتخابات در ایالت های مورد مناقشه اختیار دارد.
هفت عضو فعلی و چهار عضو منتخب سنای ایالات متحده در مورد حمایت از ایالت های خاص صحبت کرده اند تا یافته های کمیسیون را بررسی کنند و در صورت لزوم جلسه ویژه ای را برای تأیید نتایج اصلاح شده انتخابات برگزار کنند.
آنها گفتند: “بر این اساس ، ما قصد داریم در 6 ژانویه علیه رای دهندگان کشورهای مورد مناقشه رأی دهیم ، زیرا آنها نتایج را به طور غیرقانونی تصویب کرده اند و تا پایان بازرسی 10 روزه به این کار ادامه می دهند.”
سناتورها تد کروز ، ران جانسون ، جان اف کندی و مارشا بلکبرن از جمله امضا کنندگان این قرارداد هستند. تد کروز روز شنبه گفت که وی رهبری گروهی از سناتورها برای به چالش کشیدن پیروزی بایدن را بر عهده خواهد داشت. اقدامی که تا حد زیادی نمادین است و شانس کمی برای جلوگیری از به قدرت رسیدن رئیس جمهور منتخب ایالات متحده دارد.

[ad_2]

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *