یک مرغداری در کابل روزانه 250 هزار تخم تولید می کند

[ad_1]

یک مرغداری در کابل روزانه 250 هزار تخم تولید می کند

مقامات وزارت زراعت ، آبیاری و مالداری می گویند که مرغداری استاندارد افغانستان روزانه 250 هزار تخم مرغ تازه تولید و به فروش می رساند.
به گزارش جمهور نیوز ؛ وزارت آبیاری و دامداری در بولتن می گوید که مولوی عبدالرحمان راشد رئیس این وزارتخانه از مرغداری و تولید غلات مطابق با استاندارد افغانستان بازدید کرده است.

این وزارتخانه در بیانیه ای گفت: “هدف از بازدید از این مزرعه بررسی وضعیت فعلی طیور و تقویت بخش مرغداری داخلی در کشور است.”
رهبری وزارت کشاورزی ، آبیاری و دامداری وعده همکاری با سرپرست این مرغداری را داد و تاکید کرد که آنها تلاش های جدی برای گسترش بخش مرغداری انجام می دهند.

به گفته وزارت کشاورزی ، مرغداری و تولید غلات ؛ استاندارد افغان یکی از بزرگترین و استانداردترین مرغداری های مرغداری در کشور است که ظرفیت پرورش و نگهداری سیصد هزار تخم را در یک زمان دارد.

در این بیانیه آمده است که این مزرعه روزانه 250 هزار تخم مرغ تازه تولید می کند و می فروشد.
در مزرعه 7 میلیون دلاری که از طرف صندوق توسعه کشاورزی (ADF) در ولسوالی گلباخ کابل تأمین شده است ، 120 نفر مشغول به کار هستند.
در همین حال ، افغانستان هنوز در تولید تخم مرغ و طیور خودکفا نیست و عمدتا تخم مرغ و مرغ را از پاکستان و ایران وارد می کند.

خبرگزاری جمهوری – کابل

[ad_2]

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *