200 کشته در درگیری های قبیله ای در سودان

[ad_1]

200 کشته در درگیری های قبیله ای در سودان

به نقل از موسی مهدی اسحق ، فرماندار دارفور جنوبی ، “200 نفر در درگیری بین کشاورزان و چوپانان در منطقه کاریزا در جنوب دارفور کشته شدند و بسیاری دیگر نیز در درگیری زخمی شدند.”

براساس این گزارش ، در اوایل این هفته 83 نفر در درگیری بین سایر قبایل در دارفور غربی کشته و 160 نفر زخمی شدند.

درگیری ها در شهر الجنینا مرکز سودان ، مرکز استان دارفور غربی ، روز شنبه پس از اختلاف بین دو قبیله منجر به کشته شدن دو نفر و زخمی شدن یک نفر درگرفت.

به دنبال این حوادث ، نخست وزیر سودان عبدالله هامدوك دستور داد كه هیاتی در سطح عالی و نمایندگان م securityسسات امنیتی ، نظامی و قضایی بلافاصله برای نظارت بر اوضاع و بازگرداندن ثبات و آرامش به شهر اعزام شوند.

استفاده قبیله ای از سلاح های سنگین و موشک ها ترس از از سرگیری جنگ خونین داخلی در دارفور را افزایش داده است. جنگی که از سال 2003 آغاز شد و بیش از 300000 کشته برجای گذاشت ، حدود 2.5 میلیون نفر را بی خانمان کرد ، بیشتر آنها زن و کودک بودند که اکنون بدون حداقل امکانات در اردوگاه ها زندگی می کنند.

دولت انتقالی سودان پس از برکناری دیکتاتور عمر البشیر پس از ماه ها اعتراض مردمی و امضای توافق نامه های صلح با تعدادی از گروه های شورشی ، به ویژه در دارفور ، در ماه اکتبر به قدرت رسید.

ارتباطات جمهوری – روابط بین الملل

[ad_2]

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *