بیوگرافی سرمربی جدید استقلال

سوابق و بیوگرافی ریکاردو ساپینتو

سرانجام پس از کش و قوس های فراوان سرمربی جدید استقلال معرفی شد. در این مقاله بیوگرافی کامل این مربی که بازیکنی سرشناس در پرتغال محسوب می شود را به شما معرفی می کنیم.

 

مربی تازه وارد و پرتغالی استقلال، ۴۹ سال دارد و در تیم‌های اسپورتینگ لیسبون و رئال سوسیه داد و استاندارد لیژ بلژیک توپ زده است.

وی همچنین سابقه پوشیدن پیراهن تیم ملی پرتغال را در سال‌های ۱۹۹۴ تا ۲۰۰۱ در کارنامه دارد. او ۴۵ بازی برای پرتغال انجام داد و ۱۰ گل هم به ثمر رساند.

ساپینتو مربی‌گری را از باشگاه لیریای پرتغال در سال 2010 آغاز کرد و به عنوان دستیار در این باشگاه فعالیت کرد. وی پس از آن به عنوان سرمربی اسپورتینگ در سال 2012 انتخاب شد. ستاره سرخ بلگراد، لژیا ورشو، استانداردلیژ، واسکودوگاما، براگای پرتغال و مورینزه از جمله تیم‌هایی بوده‌اند که وی در آنها سرمربی گری کرده‌است.

افتخارات ساپینتو در دوران بازی به قهرمانی در لیگ پرتغال با اسپورتینگ لیسبون و نایب قهرمانی یوفاکاپ در فصل ۲۰۰۴-۲۰۰۵ محدود می‌شود.

در عرصه مربی گری نیز وی به همراه استانداردلیژ موفق شد به عنوان قهرمانی جام حذفی بلژیک در سال ۲۰۱۸ دست یابد.

گرچه از زمان اعلام حضور وی در استقلال، انتقادهای زیادی در فضای مجازی علیه ساپینتو مطرح شده، اما نباید فراموش کرد که وی در کارنامه‌اش ضعف آنچنانی هم ندارد و شاید باید منتظر ماند و استقلال مدل ساپینتو را دید.

به نظر می رسد بخش اعظم انتقادها به این موضوع برمی گردد که از زمان استعفای مجیدی، نام‌های بزرگی همچون استراماچونی و پتکوویچ در فضای مجازی مطرح شده بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *